El Yapımı Davetiye Nasıl Yapılır?

El Yapımı Davetiye Nasıl Yapılır?

El Yapımı Davetiyeler Ne Şekilde Üretilirler

Son zamanların yeni modası el yapımı davetiye çeşitleri çok tutulmaya başladı. Bunun diğer ismi ise evde davetiye yapımıdır. Özellikle düğün ya da nişan ve benzeri çoğu organizasyonlar insan hayatının en önemli parçasını oluşturmaktadır.

O günün en özel hale gelmesi için tüm olanaklar sonuna kadar kullanılır, neler yapılacağına dair farklı ne tür uğraşlar bulunur detaylı olarak araştırılır gerekirse o gün komple bu konularda araştırma yapmak ve mekanları gezmek için ayrılabilir yada çok yakın tanıdığınız bir kişi ile karşılıklı olarak görüşme yapılabilir.

Yeterli bir bütçe ile ve bir davetiye adına gereken makineler olmadan da el yapımı örnekler ortaya çıkarmak mümkündür. İlk başta belki bu iş zor ve meşakkatli gelebilir ancak bu doğru değil. Aslında kolay bir şekilde yapılacağı gibi bir o kadar da eğlenceli hale gelebilir.

Bütçeyi Belirledikten Sonra Hayalinizdekileri Canlandırın

El yapımı davetiyeler için nasıl bir organizasyon planladığınıza dair hayalinizde kileri açığa çıkarabilirsiniz. Uygulanacak olan temalar ya da renkleri bir arada düşünerek bunları davetiyeye yansıtabilmeniz aslına bakılırsa oldukça kolaydır.

Üstelik davetiyeyi, yapacağınız organizasyona çağıracak kişilere gönderirken, aklınızda olan düşünceleri onların da kafalarında canlandırması için bütün fikirleri davetiyeye yansıtmanız özgür bir şekilde mümkün olabilir.

Elbette el yapımı bir davetiye hazırlarken en önemli konulardan biri de maliyettir. Bütçenize uygun olarak bir davetiye tutarı 1 TL olan farklı ve güzel modeller bulabilirsiniz. Yapım aşamasında ise bazı malzeme gereksinimleri gerekmektedir. Bunlar arasında;

-Çözünürlüğü yüksek bir yazıcı
-Kağıt kesme makinesi
-Zarf yapmak için gerekli olan kağıt örnekleri

Eğer davetiye için bazı süslemeler yapmak gibi bir tercihiniz varsa o zaman bir de yapıştırıcı gereklidir. Bu plan bünyesinde bir davetiyenin ne kadar tutacağını da bu şekilde öğrenmiş olursunuz.

Davetiyelerin Boyutları ve Şekli İle kullanılacak Olan Süsler

Zarf maliyetleri sizin boyut tercihlerinize göre kare ya da dikdörtgen olmak koşuluyla değişiklikler yaratmaktadır. Buna özel kalınlıktaki kağıtlardan bulabilir ve daha sonra bunları bir davetiye boyutu olarak 12×18 boyutlarında keserek hazır hale getirebilirsiniz. Süslemeler konusunda ise farklı eklemeler yapmanız mümkündür.

-En çok tercih edilen kurdele ya da fiyonklar, davetiyelerin üzerine eklenebilir.
-Kenar ve köşe kısımlara da yine farklı süsleme detayları eklemeniz mümkündür.
-Biraz uğraş gerektirse de boncuk detayları yapılabilir ya da dantel örnekleri yerleştirilebilir.

Davetiye İçeriğinin Önemi ve Resim Ekleme

En stresli kısımlardan biri de budur. Bunun için daha önceden hazırladığınız, kafanızda oluşan bir font ile denemeler yapın. İnternet üzerinden dilerseniz farklı kalıplarda davetiyeye yazılacak cümleler bulabilir ve bunları kendi düşüncelerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Üstelik davetiyelerin alt kısmına yine internet üzerinden bulunan hazır süslemelerden bularak ekleyebilirsiniz. Davetiye zarfları üzerinde çiçek ve mühür gibi bazı aksesuarlar kullanarak farklı bir görsellik kazandırabilirsiniz

Zarflar ve Üzerine Yapılan Baskılar

Özellikle kargo ile yollanacak zarflar için ince ve kalitesiz zarflar kullanmamaya özen gösterin. Değişik renklerde ve şekillerde zarf örnekleri hazırlayabilirsiniz. Baskı ise en masraflı kısımlardan biridir ve bunun için siyah renkli mürekkep kullanmak maliyeti düşürmede önemli bir katkı yapabilir.

Zarflar üzerine her zaman baskı yapılmamakta olup bazı durumlarda ise gofraj kabartma tekniği kullanılarak isimler yazılmaktadır. bu yazılım şekli gofrajlı ve kabartmalı baskı türüne girmektedir

Tags, , ,

Özgün ve Klasik Olmayan Tasarımlar

El Yapımı Davetiye Çeşitleri

Hem özgün bir tarz yaratmak hem de düğün ya da nişan davetiyelerini daha uygun bir bütçe ile hazırlamak isterseniz, el yapımı davetiyeler hazırlayabilirsiniz.

Evlenecek olan çiftlerin hayatlarındaki bu en özel zamanlar için değer verdikleri herkesi çağıracakları düğün ya da nişan adına bazen kalıp olarak hazır haldeki davetiye çeşitleri çiftleri pek fazla tatmin etmez. O yüzden kendi kişiliklerini ve düşüncelerini yansıtacakları özel bir davetiye de hazırlamak isteyebilirler.

Düğün aşamasında birçok zorlu uğraş ve aşama vardır ve bunların içinde çok büyük bir yeri olan ise davetiyeler dir. Elden ya da kargo ile göndereceğiniz davetiye çeşitleriniz için kaliteli bir malzeme çatısı altında satın alarak siz de kendi özgün davetiye modelini hazırlayabilirsiniz.

El Yapımı Düğün Davetiye Aşaması

Başka hiçbir yerde rastlanmayacak bir davetiye modeli hazır edebilirsiniz. Fakat bunu yaparken adında olduğu gibi her şey el ile yapılmamaktadır. Kaliteli bir çözünürlüğe sahip yazıcı da gerekmektedir. Ayrıca zarf için özel ve kolay parçalanmayan kalın kağıtlar elde edilmelidir.

Davetiye üzerine yapılacak olan süslemeler de yine kişisel zevklere göre değişebilir. Güzel dantel desenleri, fırfırlı süslemeler ya da kenar ve köşelere yapılacak olan yine değişik süsler bulup yapılabilir.

Bir el yapımı davetiye modeli için eğer bilgisayar üzerinde grafik programları konusunda biraz da olsa bigi sahibi iseniz bunu da kendiniz yapabilirsiniz.

Belki evde davetiye yapımı gözünüze zor gibi görünebilir ancak bunun hem eğlenceli olduğunu hem de öyle düşünüldüğü gibi çok zor olmadığını belirtmek gerekir. Eğer vaktiniz varsa çok daha uygun malzemeler elde edebilir ve hiçbir kalıp davetiyeye benzemeyen bir model ortaya çıkarabilirsiniz.

Özgün ve El Yapımı Davetiye Çeşitleri

-Her ne kadar kendi kafanızda oluşturduğunuz bir modeli evinizde yapma arzusu içerisinde olsanız da, internet üzerinde verilen ve el yapımı olan birçok örnek bulunmaktadır, bunlardan esinlenerek de kendi özgün davetiyenizi oluşturabilirsiniz.
-Örneğin davetiye üzerinde, kıvrılmış olan bölümünün dış noktasına kelebek, yıldız ya da çiçek şekilleri eklemesi yapabilirsiniz.

-Özel kumaşlar ile yapılacak olan bir davetiyenin zarf kısmına kurutulmuş bir yaprak motifi de yine yapıştırabilir.
-El işi ile güzel bir örgü yapabilir ve bunu zarf üzerine istediğiniz kısmına yapıştırabilirsiniz. Üstelik çok büyük yapmanıza da gerek yok, küçük bir çiçek örneğinden yaparak özenle yapıştırabilirsiniz.

-Davetiye açılırken içinden 3 boyutlu olarak bir takım şekillerin çıktığı davetiyeleri bilirsiniz. Bunlardan esinlenerek siz de kendi özgün davetiye modelinizi yaratabilirsiniz.
-En çok sevdiğiniz bir hayvanın en şirin haldeki resimlerini zarfların üzerine yerleştirebilir ve onların üzerine de güzel sözler ile birlikte adres bilgilerini de yazarak ortaya hoş bir davetiye modeli çıkarabilirsiniz.

-Daha bunlar gibi birçok değişik ve özgün fikirleri internet üzerinden bulabilir, daha sonra da bunları kendi düşünceleriniz ve karakteriniz ile birleştirerek güzel bir modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

Tags, ,

İnternetten davetiye siparişi vermek

Online Davetiye Nasıl Hazırlanır?

Toplu etkinliklerin, iş yemeği, düğün nişan ve daha birçok organizasyon için davetlilerin çağrılması için birbirinden farklı tasarımları olan davetiyeler, son yıllarda teknolojinin ciddi anlamda ilerlemesi ve ilgi görmesi ile yerini farklı davet yöntemlerine bırakmıştır.

Bir kaç yıldır devasa boyutta kullanıcısı ve tercih eden sayısında artış görülen e- davetiyeler, pek çok yerde birçok kişi tarafından yoğunlukta tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle yoğun anlam yüklü olan davetiyelerin, internet ortamında dahi, farklı tasarımlarla davetlilere en iyi görsellere sahip olarak ulaşmasına olanak tanınmıştır.

– Klasik tasarımlı davetiyeler,
– Avangart ve ağır görünümlü sade tasarımlar,
– Modern görünüşe sahip farklı tasarımlara hakim modelleri
– karikatürlü mizah içerikli ve 3 boyutlu görünen davetiyeler.

E- davetiyelerin seçeneklerinde de normal baskıda olduğu gibi üretilmesi mümkündür.
Kişilerin yoğun hazırlık çalışmaları sürerken birçok farklı alanda özellikler sunan modelleri, internet ortamı üzerinden hazırlamak, tercihe ve isteğe göre net bir şekilde uyarlamak, zaman kaybını kazanca dönüştürmek için oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir.

E- davetiyeler hangi sitelerden hazırlanabilir?

E- davetiye hizmeti sunan internet satış sitelerinden kolaylıkla temin edilerek çok kısa zamanda güvenle teslim imkânı sunulmuştur. Yoğun tempodan dolayı zaman kaybı yaşamak istemeyen bireyler için bulunmaz bir özellik ve fırsat olarak tercih edilmektedir. internet üzerinden verilen siparişler mumkun olduğu kadar kısa zamanda hazırlanarak müşterilere gönderilmektedir.

Kişiler evlerinde ve ya iş yerlerinde kolaylıkla kendi beklentilerine göre tasarım gerçekleştirebilir, o doğrultuda ücretlendirmeleri net ve otomatik bir şekilde görebilir. Bütçelerin zorlanmadan çeşitli indirimler yakalanarak sahip olunabileceği davetiyeler, e satış hizmeti sunan sitelerde çok daha hızlı bir süreç zamanlaması ile adrese kadar teslim edilmektedir.

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen sesli ve videolu davetiyeler dahi e- davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerden temin edebilmek mümkündür. Herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, aksine daha zengin içerikleri en ince detaylarına kadar araştırıp o şekilde tercih etme imkânı sunulmaktadır. Kolay ödeme seçenekleri ile birçok alanda en sık tercih edilen yöntemler arasında yer almaya başlamıştır.

Online davetiyeler sitelerden nasıl satın alınır?

– Satış sitesinden kataloglar baskılarak istenilen modelin seçimi gerçekleştirilir.
– Davetiyelerin listeleri, ücretleri ile birlikte daha net ve sağlıklı olarak liste halinde görüntülenmektedir.
– Paket tavsiyeleri ve toplu alım ücretleri, davetiyelerin dış görünümlerine bütçeye göre daha kolay karar verilir.
– Sonraki aşamada davetiyelerin 100, 200, 300 lü gruplar halinde paketleri hangisi uygun geliyor ise tercih edilebilir.
– Tasarım aşamalarına gelindiğinde hazır şablon halindeki davet kelimelerinin tercihi veya farklı yaratıcılıklar ile kişilerin kendi özgün yazıları konumlandırılır.
– Yazı biçimi ve renginin dahi seçimine olanak tanıyan e- satış siteleri, zengin kategori seçimi ile birçok alanda tercih sunmaktadır.
– Kolay ödeme seçeneklerinin kişilere uygun olanı tercih edildikten ve gerçekleştikten sonra, aşamalar tamamlanarak teslim tarihinde adrese gelen görevlilerden teslim alınabilir.

Tags, , ,

Düğünde Davetlilere Verilecek Hediyeler

Düğünde Davetlilere Verilecek Hediyeler

Düğün organizasyonunu mükemmel hale getirmek ve misafirleriniz için unutulmaz bir düğün konsepti hazırlamak için düğün hediyeleri tercihlerini kullanabilirsiniz. Düğün hediyeleri bazen bizden bir hatıra olarak saklanabilecek hatıra dolap süsü magnet olabileceği gibi yada farklı bir anı hatırlatacak vitrin süsü de olabilir. Birbirinden farklı ve özel tarzda olabilen düğün hediyelerine baktığımızda sahip olduğunuz hediyeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Şekerlemeleri İhmal Etmeyin

Düğünlerde misafirlerinize şekerlemeler ikram etmeyi ihmal etmemek gerekiyor. Şeker hediyesi verirken sadece tatlı olarak değil aynı zamanda görsel açıdan da farklı ve özel bir tarzı olan modelleri seçmeniz gerekiyor. Bu yüzden özel tasarıma sahip şekerlemeler tercih edilmelidir. Örnek olarak deniz yıldızı nikah şekeri modeli düğünlerde misafirlerinize verebileceğiniz en özel hediyelerden biridir.

Bu hediye hem şekerlemesi hem de tasarımı ile misafirlerinizi etkileyecek ve unutulmaz bir anı olacak hediyedir. Şekerleme hediyesi olarak verebileceğiniz kutu nikah şekeri ve Vosvos nikah şekeri gibi hediyelerde tasarımları ile misafirlerinizi etkileyecek diğer modellerdendir.

Vosvos hediyesinde plakaları isim yazarak hatıra oluşturabilirken bunun yanında bisiklet nikah şekeri veya bardak altlığı nikah şekeri gibi modellerle tarih, isim ve özel dizayna sahip modelleri hediye edebilirsiniz. Hediye edebileceğiniz şekerleme modellerine baktığımızda şu türleri sayabiliriz:

– Deniz yıldızı nikah şekeri
– Kutu nikah şekeri
– Vosvos nikah şekeri
– Bisiklet nikah şekeri
– Doğal nikah şekeri
– Şişe nikah şekeri
– Sabun nikah şekeri

Düğün Hediyelerinde Doğal Seçenekler

Düğün hediyesi konseptleri içinde doğal tasarıma sahip özel modellerde var. Küçük saksılar içinde sunulan canlı çiçek hediyesi ile uzun süre hatırlanabilecek bir hediye verilebilirken bu hediye çiçek ya da bitki olarak kullanılabilir.

Mini saksı olarak verilen bu hediyeler içinde canlı bitki bulunmakta ve bu haliyle misafirlere hediye edilerek uzun süre boyunca misafirlerin düğününüzü hatırlaması sağlanmaktadır. Saksı halinde verilebilen canlı bitki hediyesi aynı zamanda canlı çiçek olarak ambalaj halinde de verilebiliyor. İşlevsel yönü ile dikkat çeken bu doğal hediyeler tercih olarak çeşitli şekillerde olabileceği gibi çiçek ya da sebze bitkisi halinde olan türlerde hediye edilebilir.

Mini Parfümler

Düğün davetlerinde verilebilecek en güzel hediyelerden biri de mini parfümlerdir. Mini parfümler üzerine etiket ile düğün davetiyenizi bastırabilir ve böylece mini parfümü karakteristik bir yapıya kavuşabilir. Bu hediyeleri gelen misafirlerinize hediye ederek uzun süre boyunca kullanılacak işlevsel bir hediye konsepti hazırlanabilir. Mini parfümlerde koku alternatifleri yaparak da misafirlerinizin seçim yapmasına imkan sağlayarak özgün bir hediye konsepti elde edeceksiniz.

Sıra Dışı Hediye Seçenekleri

Düğün konseptinizde organizasyon, davetiye ve kıyafetler kadar önemli olan düğün hediyeleri sıra dışı modellerle özel birer seçeneğe dönüşüyor. Hediyelerin türleri ve nasıl dağıtalağı gibi konulara kafamızı meşhul etsede asıl bizi memnun edecek olan hazırlamış olduğumuz hediyemizin misafirler tarafından beğenilmesi ve hatıra olarak saklanmasıdır. Birbirinden farklı birçok seçenek ve terchi imkanları vardır şimdi bu seçenekleri mercek altına aldığımızda:

– Mini şekerlemeler
– Canlı bitki, canlı çiçek
– Renkli şekerlemeler
– Mini içecek türleri
– Minik kurabiyeler
– Renkli mini sabunlar
– Mini mumlar
– Düğün kahvesi
– Lezzetli meyveler
– Düğün sakızı

Tags, , ,

Düğün Ve Nişan Davetiyesi Arasındaki Farklar

Düğün Ve Nişan Davetiyesi Arasındaki Farklar

Neredeyse dünyanın her yerinde bütün çiftlerin en mutlu günü düğün günleri olarak bilinmektedir. Düğün mevsiminin açılmasıyla birlikte evlenmeye aday olan çiftlerde tatlı bir telaş başlamaktadır. O gün en güzel olmak en mutlu anını doyasıya yaşamak için amansız bir hazırlık başlamaktadır. Heyecandan ne yapıldığı şaşırılan bu günlerde birçok detayda önemli bir nokta haline gelmektedir. Bir düğün ve nişanda olmazsa olmaz ilk gerekli faktör davetiyelerdir.

Sevdiklerinizi bu mutlu günlerinize çağırabilmeniz için hazırlamış olduğunuz davetiyeler önemli bir noktayı ortaya çıkarmaktadır. Davetiye sadece düğünde değil nişanda da olmazsa olmazlardandır.

Çoğu çift ise davetiye siparişi vermeye gittiklerinde büyük kafa karışıklıkları yaşarlar. Özellikle düğünden farklı olan nişan davetiyeleri seçimi oldukça kafa karıştırıcı olmaktadır. Bu yazıda kolayca davetiyelerin nasıl ayırt edilebileceği arasındaki farkların ne olduğu ve nasıl seçim yapmak gerektiği anlatılacaktır.

Nişan Davetiyeleri

Nişan davetiyeleri düğünden önceki son basamak olmaktadır. Ancak düğün kadar ağırlığı olmayan bir durumdur. Bu nedenle seçimlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çoğu çift sırf çok gösterişli olduğu için farkında olmadan düğün davetiyelerine yönelmektedirler. İlk zaman anlamayıp sonraki zamanlarda bu nişan davetiyesine uygun seçim olmamış diye üzüldükleri de olmaktadır. Öncelikle seçiminizi dikkatli yapmanızda önem vardır.

Nişan davetiyeleri üzerinde gelinlik ve damatlık olmamalıdır. Genellikle düğüne giden bir yolda çiftlerin yaşayacağı küçük anılardan kesitler davetiyenin üzerinde olabilir.

Örneğin bir film bandının üzerinde el ele yürüyen bir çift resmi gibi. Beraber sade elbiseli bir resimlerinin olduğu davetiye gibi. Dikkat edilmesi gereken husus burada alyans, gelinlik ve damatlık resminin olmaması gerekir. Yine davetiyeler düğün davetiyelerine göre daha eğlenceli ve şirin olmaktadır.

Davetiye üzerine yazılacak yazı da bir o kadar önemlidir. İçeriğinde evleniyoruz, dünya evi gibi ifadeler olmamalıdır. Mutluluğa giden yolun ilk aşaması gibi daha net sözler söylenmeli nişan sözü cümleler arasında geçmelidir. Böylelikle davetlilerin de kafasını karıştırmayan bir seçim yapılacaktır.

Bazı zamanlar öyle davetiyeler seçilmektedir ki misafirlerin düğün mü nişan mı olduğunu anlamadığı davetiye seçilmektedir. Davetiyelerde beyaz süslemeler gelinliği andırdığı için beyaz süslemeler kullanılmamalıdır. Daha renkli ve düğünü andırmayan nitelikte olmalıdır.

Düğün Davetiyesi

Düğün davetiyesi artık mutlu günlerin geldiği aşamalardır. Burada dilediğiniz gibi seçimler yapabilir. Alabildiğine abartılı şık düğün davetiyeleri seçebilirsiniz. Burada gelin ve damat resmi olmalıdır ya da bunları andıran alyanslar desenlerde kullanılabilir. Süslemeler ise bir o kadar gösterişli olabilir. Beyaz renkler inciler. Beyaz zarflar gelinin masumiyetini andıran beyaz renkli seçimler daha doğru olacaktır.

Davetiyedeki yazılarda yine önemli olmaktadır. Burada evleniyoruz, dünya evi, düğün gibi cümleler kullanılabilir ve davetlilerin daha kolay anlaması sağlanabilir.

Ayrıca bütün davetiyelerde dikkat edilmesi gereken son husus ise yazıların okunaklı olması ve düğünün yapılacağı mekanın herkes tarafından kolaya anlaşılmasını sağlayan cümleler kurulmasıdır. Kafa karışıklığı yaratan davetiyeler daha düğüne gitmeden bile insanların canını sıkabilmektedir.

Tags, ,