Davetiye Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Davetiye Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Davetiye Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Düğün hazırlıkları sırasında akıllara takılan sorular arasında davetiye seçmenin yanında davetiye fiyatlarının ne kadar olacağı da önemli olmaktadır. Davetiye seçmek adeta hayalleri davetiyeye yansıtmak anlamına gelmektedir. Hayalleriniz doğrultusunda seçecek olduğunuz davetiyelerin elbette bir bedeli bulunmaktadır.

Kullanılan tüm materyallere göre davetiye fiyatlarında değişiklik olmaktadır. En mutlu gününüzün unutulmaz hatırası için seçecek olduğunuz davetiye konusunda temkinli ve özenli davranmanız çok önemlidir. Hem görsellik hem de fiyat açısından en uygun olanı seçmek istiyorsanız eğer iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Davetiye nasıl olsa davetliler tarafından atılacak çok para vermeyelim diye düşünenler olduğu gibi hatıra olarak saklanması için çok güzel bir davetiye seçmeliyiz diye düşünenlerde bulunmaktadır. Her bütçeye ve her zevke uygun olarak tasarlanmış yüzlerce davetiye modelini bulmak mümkündür. Peki, davetiye fiyatları nasıl belirlenmektedir?

– ÖZEL TASARIMLAR ÖZE FİYATLAR

Düğün davetiyelerinin kişiye özel tasarım ile üretilmesi durumunda fiyatlar etkilenmektedir. Davetiyenin tasarımı fiyatı konusunda en belirgin etken olmaktadır. kullanılan kagıt çeşidi kraft kagıt davetiye yada diğer kaliteli kagıt olması da etkileyen faktörler arasında yer almaktadır

Özgün olması, kişiye özel olarak tasarlanması fiyatın yükselmesini sağlamaktadır. Hazır bir elbise yerine kendi isteğinize göre tasarlanan bir elbise arasında nasıl ki fiyat farkı varsa özel tasarım davetiyelerde de aynı durum söz konusu olmaktadır. Davetiye firmaları butik tasarımcılara göre çok daha uygun fiyat verebilmektedir. Bu nedenle davetiye tasarımına özen gösterdiğiniz kadar tasarımcıya da özen göstermelisiniz.

– DAVETİYE KAĞITLARININ KALİTESİ

Davetiye fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de davetiye kağıdının türü olmaktadır.

Düz, dokulu, gömme ya da diğer çeşitler her birisi farklı fiyatlardadır. Hangi türü seçerseniz ona göre davetiyenizin fiyatında değişiklik olmaktadır. İnce kağıdın ucuz olması bir gerçektir. Ama çok hoş bir tasarıma sahip olan davetiyeyi ince kağıda bastırdığınızda tüm zarafeti ortadan kalkacaktır.

– BASKI ÇEŞİDİNİN FİYATLARA ETKİSİ

Son zamanların en çok tercih edilen baskı çeşitleri arasında altın varaklar ve gümüş varaklar yer almaktadır. Retro davetiye örnekleri de çok beğenilen baskı çeşitleri arasındadır.

Hangi baskı çeşidini seçerseniz davetiyenizin fiyatları ona göre şekillenmektedir. Tek tek elle basılması gereken davetiyelerin fiyatları da daha yüksek olmaktadır.

– AKSESUAR KULLANIMI

Işıltıları ve aksesuarları sevenler davetiyelerinde biraz daha fazla ödeme yapması gerekmektedir. Sadeliği sevmeyenler ve şatafatlı davetiye isteyenlere özel pek çok model bulunmaktadır. Taşlar, ipler, nazar boncukları, tüller, kurdeleler fiyatları etkilemektedir.

Ayrıca son zamanlarda en çok beğenilen dantelli davetiyeler için biraz daha fazla para vermeniz gerekmektedir. Gönlünüzden geçen davetiyeyi yaptırmak istiyorsanız eğer başka düğün hazırlıklarından kısarak istediğiniz davetiyeyi almalısınız.

– ADET SAYISI VE EBATLAR

Düğün davetiyelerinin fiyatlarını etkileyen faktörler arasında adet sayısı ve ebatları yer almaktadır. Kendi zevkinize ve hayal gücünüze göre ebatları ayarlayabilirsiniz. kına davetiyelerinde ebatlar farklı olup diğer davetiyelere göre daha ufaktır

Davetiye ebadı fiyatı oldukça fazla yükseltiyorsa ebattan vazgeçebilirsiniz. Tasarımı olumsuz etkilemiyorsa eğer büyük ebatlar kullanamayabilirsiniz. Zarfınızın davetiye boyutu ile orantılı olması gerektiğini de unutmamalısınız.

You must be logged in to post a comment