Davetiye Nasıl Süslenir?

Davetiye Nasıl Süslenir?

Davetiye Nasıl Süslenir?

Hayal gücünün serbest bırakıldığı ve birçok farklı modelin tercihi için mutlaka harika bir detayı olan davetiye modelleri bulunmaktadır. Her alanda farklılık yaratmak isteyen gelin ve damatların, heyecanla seçtikleri birbirinden güzel detaylara sahiptir.

Düğün hazırlıklarının en heyecanlı geçen aşamalarındandır. Davetliler konseptin şıklığını, organizasyona gösterilen özeni, davetiyelerin şıklığından yola çıkarak benimsemektedirler.

Bütçesinde çok ekonomik hareket ederek, bir o kadar kaliteli modeller tercih etmek isteyenler, araştırma içerisinde girmeden fiyat konusunda endişelenebilir. Halbuki hem 1. sınıf kalite, hem de bir o kadar görseli mükemmel sünnet davetiyeleri çok uygun rakamlara paket halinde alabilirler.

Detaylar ve davetiyelerin süslemelerinin seçilmesi aşamasında, onlarca zengin seçenek sunulmaktadır. Bu gibi durumlarda kişilerin özel olarak birbirinden farklı seçenekleri tercih etmekte biraz zorlansalar da, en iyisini çok uygun fiyatlarda temin etmeleri de mümkün hale gelmektedir.

Davetiyeler üzerinde süsler nasıl kullanılır?

Farklı motif ve içerikleri, baskı teknolojileri ile tek parça halinde kalıba baskılı olarak çıkarılan modellerinin tercih edilmediği durumlar olabilir. Davetiyelerin farklı bölgelerinde konumlandırılan aksesuarlar ve süsler, çok daha sıra dışı görünüme sahip olunmasını sağlar.

Özellikle taş işlemeli ve boncuk detaylı modeller, genel olarak sıklıkla davetiyenin önünde ya da zarfın üzerinde yapışkan mühür görevi olarak, şık bir görünüme sahip olabilir. Yüksek ihtimalle taşlı olarak tercih edilen modellerde, fiyatlar boncuk işlemelerine göre daha yüksek olabiliyor.

Nedeni ise taşların özellik ve değerlerine göre değişmekte. Plaj konseptli düğünler için, deniz kabukları davetiyelerin farklı bölgelerinde yer alması sıklıkla tercih edilen durumlardan biridir.

Kına konseptlerinde ise, kırmızı simge ile kurdele ve kırmızı boncuk ya da tül detayı kullanılabilir. Küçük çiçek veya gül detayları da davetiyelerin üzerinde zarf içerisinde boyutundan dolayı yer kaplayacağı nedeni ile zarf kısmına dekore edilebilir. Sık olarak beğenilen ve talep gören süs detayları ise;

– Yapay veya gerçek kurutulmuş çiçekler.
– Şekilli olarak hazır halde kesilmiş tül detayları.
– Minik uğur böcekleri.
– Kabartmalı veya çıkartma özellikli kelebekler
– Kristal veya şekilli iri ya da küçük zirkon taşlar.
– Saman şeritli kurdeleler.
– Dantelli iplikler.

Klişe olmayan ve modaya uygun olan tüm detaylar rahatlıkla kullanılabilir. Davetiyelerin şık ve sade görünmesi için en iyi yöntemler tercih edilmektedir.

Davetiyelerin üzerine konumlandırılacak süslerin fiyatları nasıldır?

Çok uygun rakamlarda eklentiler yapılarak tercih edilebilir. Kişiler kendileri konumlandıracakları gibi hazır halde e- davetiyelerin şablonlarından da beğendiklerini temin edebilirler. Adet başına çok az bir rakam değişikliği ile yükselme söz konusudur.

Özellikle su kadar duru ve sadelikten yana olanların, davetiyelerin bir köşesinde çok küçük özel dokunuşlar yapması gerekebilir. Zaten hareketli ve rengârenk olan davetiyelerin üzerinde süslendirmeler yaparak daha da kalabalık görünüme sahip olmasına gerek olmamaktadır.

Bu gibi durumlarda özellikle kendi dokunuşlarını da sergilemek isteyenler, zarflarda küçük taş ve kurdele detayları ile canlandırabilirler.

You must be logged in to post a comment