Davetiye Nasıl Tasarlanır?

Davetiye Nasıl Tasarlanır?

Davetiye Nasıl Tasarlanır?

Etkinliklerde bir araya gelmeye neden olan en büyük etkenlerden biri olan davetiyeler, törene katılması gereken kişilere özel olarak sunulmaktadır. Düğün, nişan, toplantı, sünnet ve daha birçok nedenden ötürü tercih edilebilir. Toplulukların bir araya gelmesine vesile olan, çok eski zamanlardan beri sıklıkla tercih edilen çağırma yöntemidir.

Son yıllarda ise, büyük oranda baskı ve kalitesinde değişikliğe uğrayan davetiye modelleri birçok şekilde farklılık göstermektedir. Piyasa değerleri çok uygun rakamlarda olmakla birlikte, etkinlik ve organizasyon sahiplerinin kendi tercihlerine bağlı olarak tasarlanabiliyor.

Birçok özelliğe sahip olarak farklılık gösteren modellerin, tasarımı için hayal gücü sınırsız olarak kullanabilmekte. Sade veya hareketli olarak farklı görünümlere sahip davetiyeler, kişilerin kendi istekleri doğrultusunda her detayında oynama ve değişiklik yapılabilir.

Davetiyeler, hangi konsepte göre nasıl tasarlanır?

Kurumsal bir davet ile düğün organizasyonlarının davetiyeleri arasında çeşitli farklılıklar bulunabilir. Kurumsal toplantılar, iş yemekleri, seminer ve eğitim davetiyelerinin tasarlanma şekli;

– Daha sade görünümlü ve ağır duran dış kapak tasarımı.
– Renkli olsa dahi sadeliğin en soft görünüme hakim olan hali.
– Çeşitli canlandırıcı el yazılarına nazaran kurumsal ve resmi bir dil ile hazırlanmış yazı içerikleri, anlatım dili.
– Zarfların kurumların adını taşıyan görünüme sahip olabilen ve tercihe göre değişen görünümleri.
– Etkinliğin amacının anlatılma şeklinde ise, net ve kısa özetli şekilde gerçekleştirilmesi.

İş ve benzeri organizasyonlar için gerekli olan bir durumdur. Yalın ve sade olarak kurumsallık imajından vazgeçmek istemeyenlere özel her tasarıma hakim, dilenen şekilde değişiklik uygulanabilecek davetiyeler mevcut olabilir.

Daha sayın ve resmi bir dil anlatımı ile hazırlanan İş etkinlikleri davetiyesi, kurum veya kuruluşların kimliklerini en iyi şekilde yansıtacak biçimde tasarlanabilir. Son yıllarda teknolojinin baskı alanında ileri düzeyde gelişmesi ile görme engellilerde dahil olmak üzere özel baskıya ve kabartmaya hakim davetiyeler sunulabilir.

Düğün ve nişan etkinlikleri için davetiyeler nasıl tasarlanır?

Özellikle gelin adaylarının çok büyük önem vererek hazırlama aşamalarında her detaya önem verdiği bir gerçektir. Gelinlerin en büyük hayalinde, en iyi şekilde tasarlanmış, dillerden düşmeyecek bir o kadar ilgi çekici tasarımlar olabilir. Bu durumu gerçeğe dönüştürmek mümkündür.

Tasarımların en iyi halini ve en ince detaylarını düşünmek için özel olarak farklılık yaratılabilir. Bu gibi durumlarda gerçekleşen aşamalar;

– Örnek olarak davetiyelerin kalıbı belirlenir.
– Birbirinden farklı, renkli ve canlı modelleri, sade ve ağır duran işlemeli tasarımları tercih edilebilir.
– Son yıllarda davetiyelerin tasarımları düğün ve nişan etkinlikleri için 3 boyutlu dahi temin edilebilmektedir.
– Davetiyelerin iç kısımları için misafirlerin en iyi şekilde okuyacağı, yazı biçimi ve rengi tercih edilir.
– Konseptin düzenlenme amacı, davetlilerin neden istirham etmeleri gerektiği hakkında en güzel anlamlı ve manidar kısa metin özeti.
– Davetin gerçekleşeceği mekânın adresi.
– Kişilerin ve ailelerinin isim detayları gibi ince detayların olması gerekir.
Dış kalıplarında ise, birçok çiçek, boncuk, tül ve farklı aksesuarlar tercih edilebilir.

You must be logged in to post a comment