Davetiye Nasıl Yapılır?

Davetiye Nasıl Yapılır?

Davetiye Nasıl Yapılır?

Davetiyeler özellikle insanların hayatlarında yalnızca bir kere yaşayabilecekleri özel günler için en olmazsa olmaz ayrıntılar arasında yerini alırlar. Örneğin çocuğunuzun hayatının en önemli ve özel anlarından biri olan sünnet düğününü dostlarınız, akrabalarınız ve sevdiklerinizle paylaşmak için davetiyeler gönderirsiniz.

Davetiyeler vasıtası ile nişan, nikah, düşün gibi hayatınızın en özel anlarınızı sevdiklerinizle paylaşmak için bir çağrıda bulunursunuz. Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun ve gelişen teknoloji ile birlikte iletişim de ne kadar kolaylaşmış olursa olsun, davetiyeler her zaman özel günlerimizi dostlarımız ve sevdiklerimizle paylaşmak için çağrıda bulunmakta kullandığımız en özel araçlar olmaya devam ediyor.

Özellikle de dostlarınızı ve sevdiklerinizi özel anlarınızı paylaşmak amacıyla bizzat kendinizin tasarlayıp hazırlamış olduğu çok özel davetiye tasarımları olunca davetler çok daha özel bir anlam kazanır.

Davetiyelerle ilgili bir diğer konu da eğer davetiye tasarlama konusunda büyük bir beceri sahibi iseniz bu becerinizi kazanca da dönüştürmeniz gayet mümkün. Evde ek iş olarak ya da çalışmıyorsanız cebinize harçlık olarak girecek bir kazanç elde etmek için davetiye hazırlama konusundaki yeteneklerinizden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Düğün, nişan, nikah ve sünnet düğünleri için davetiye tasarlama ve hazırlama konusundaki çok özel yeteneğinizi kullanarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Böylece hem keyifli bir çalışma yapabilir hem de bu keyifli çalışmalarınızı iyi bir gelir kaynağına dönüştürebilirsiniz.

Eğer sizde davetiye tasarlama ve hazırlama konusundaki yeteneğinizi kazanca dönüştürmek istiyorsanız bu makaleyi okumaya devam ederek düğün, nişan, sünnet ve nikah davetiyelerini nasıl hazırlayabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

El Yapımı Düğün Davetiyelerine Özel Bir İlginiz Mi Söz Konusu?

Dünya evine girmeye hazırlanan bir gelin hayatının en güzel ve özel anlarından biri olan düğün gününü planlarken yaratıcılıkta sınır tanımaz ve o hayatının en özel olan gününün nasıl olması gerektiği ile ilgili hayaller kurar.

Yalnızca küçük bir bütçe ile ve de süslü makinelere gereksiniminiz olmadan son derece güzel ve özel davetiyeler tasarlayıp hazırlamanız mümkündür. Böylece hem bir hayali gerçeğe dönüştürmüş olursunuz hem de bütçenize ciddi katkısı olacak iyi bir ek kazanç elde etme imkânını en güzel biçimde değerlendirmiş olursunuz.

Sakın gözünüz korkmasın. Özel günler için şık ve çok özel tasarlanmış davetiyeler hazırlamak zor ve masraflı gibi gözükse de bu makaleyi okuduktan sonra fikriniz tamamen değişecektir. Son derece göz alıcı ve özel tasarımlı düğün, nişan, nikah gibi özel günler için davetiyeler tasarlayıp yapmak istiyorsanız aşağıda sizler için verilmiş olan basit ipuçlarından mutlaka yararlanmalısınız.

Düğün Davetiyesi Hazırlamak İçin Atılacak Adımlar

– İlk olarak düğün gününü kafanızda canlandırmaya çalışın,
– Davetiye hazırlamak için ne kadar bütçeye ihtiyacınız olduğunu belirleyin,
– Hazırlamayı planladığınız davetiyelerin boyut ve şekillerinin nasıl olacağı konusunda karar alın,
– Davetiye hazırlarken kullanacağınız kağıdın gramajı konusunda karar verin.

Davetiye Hazırlama Konusunda Atacağınız İlk Adım

En sevdiğiniz renkleri ve temaları aklınıza getirin. Tasarlayacağınız davetiyeler ortamı ve atmosferi yansıtacak nitelikte olmalıdır.

Bütçe Belirleme

Hazırlayacağınız davetiyeler el yapımı olacaksa ihtiyaç listeniz;
– Kağıt kesme makası
– Zarf yapımında kullanılacak kalın kağıtlar
– İyi kalitede yazıcı
– Kartvizit yapımında kullanılan süsleme ve kağıtlardan kullanacaksanız yapıştırıcıya ihtiyacınız olacaktır.

Hazırlayacağınız Davetiyelerin Şekli ve Ölçülerine Karar Verme

Hazırlayacağınız davetiyeleri katlayarak mı yoksa düz olarak mı hazırlayacağınız, kare şeklinde mi yoksa dikdörtgen mi olacağı ve ölçüleri davetiye maliyetlerinde etkili olacaktır.

Davetiye Hazırlarken Kullanılacak Kağıdın Ağırlığı Önemlidir

Davetiye basarken gramajı olan kağıtları ve bununla birlikte portakal kabuğu dokusuna sahip olan kağıtları tercih etmeniz tavsiye edilir. Maliyeti en uygun olan kağıt ölçüleri 30×30 cm ölçüsünde olanlardır.

You must be logged in to post a comment