Davetiye Rengi Nasıl Seçilir?

Davetiye Rengi Nasıl Seçilir?

Davetiye Rengi Nasıl Seçilir?

Organizasyon günlerinde, konseptlerin kusursuz gerçekleştirilmesi ve hayallerin gerçeğe dönüşmesi, kişilerin sevdikleri ile bir arada oldukları zamanlarda daha zevkli ve eğlenceli dakikalara öncü olmaktadır. Bu gibi durumlarda etkinliklerin daha kalabalık ve eğlenceli geçmesi için günler öncesinden davetlilerin çağrılmasına yardımcı olan davetiyelerin tasarımları ve farklılıkları hazırlanarak konuklara, özel günde yanlarında olmaları için talepte bulunulur.

Her davetiyenin, konsept ve amacına farklı görünümlerde tasarlanması, son bir kaç yıldır daha özen gösterilir bir hal almıştır. İş amaçlı organizasyonlar, resmi yemek ve kokteyl davetleri olarak birçok şekilde farklılık gösterebilir. Farklı görünümlere sahip olan davetiye modelleri, Renk görünümü açısından da oldukça önem taşımaktadır.

Resmi kurumların organizasyonları için, hangi renk davetiyeler tercih edilir?

Kurumsal duruş imajlarını bozmak veya çizgiden çıkmak istemeyen kuruluşlar için özel olarak tasarlanan sade görünümlü davetiyeler, büyük oranda değişiklik göstermektedir. Özellikle, kusursuz görünüme imza atmak, resmi bir dil anlatımı ile davet çağrısında bulunmak için, sade asil ve net tonlar tercih edilebilir. Siyah düz konseptli davetiyelerin, iç kısımlarında beyaz sade ve ya gold tonlarında yazılı içeriklere sahip olabilir.

Daha hareketli tonlar tercih etmek isteyenlere özel Türk motifleri, Osmanlı baskıları ile ferman yazıları gibi örneklendirmeler, içinde kurumsal resmi anlatım dili ile davet edilmek için tercih edilebilir baskılar arasındadır.

E-davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerde de kolaylıkla renk seçeneğini istenen şekilde tasarlayıp görebilmek mümkündür. Kusursuz bir dil anlatımı ve net yazı biçimleri tercih edilen iş amaçlı davetiyelerde, renkli görünümlere imkân vermek de mümkün hale gelmektedir. Sipariş verirken tüm tercihler dilenen her şekilde gerçekleştirilebilir.

Düğün, nişan gibi eğlence etkinliklerinde davetiyelerin rengi nasıl olmalı?

Baskı teknolojisi hayallere sığmayacak kadar gelişmektedir. Renkli kişiliği olan insanlar için sınırsız sayıda kararsız kalabilecek kadar seçenek mevcuttur. Özellikle renk tercihleri eğlence etkinliklerinde sadelikten yana olmak isteyenler için dahi birçok farklı tonlarda tercih edilebilir.

Rengârenk kategorilere sahip, eğlenceli ve karikatür baskılı modellerinde, renk ayrımına gerek kalmadan çok canlı tonlarda kullanılabilir. İlginç davetiyeler kategorisinde yer alan 3 boyutlu baskı tekniğine hakim davetiyeler, son yıllarda birçok gelin ve damat tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Renk seçenekleri hayalleri süsleyen her tonda üretilebilir.

Renk seçimleri hangi aşamalarda yapılır?

– Davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerden özel olarak hazırlama ve tasarım aşamasında, seçenekleri sunulan zengin renk kategorisinden seçilir.
– Ürünlerin bazı özel tasarımlarında renk seçeneği olmasa da hazır şablonları kendine özel renk tonlarına hakimdir.
– Sade davetiyelerin üzerinde renk seçimi yaparak renklendirmek, yazı ve isim seçenekleri belirlendikten sonra, renk seçilebilir.

Çok uygun ödeme seçenekleri ile istenen sayıda ve istenen tonda gruplandırmalar halinde baskıya alınabilmektedir. Özellikle bir kısmını farklı renk bir kısmını daha canlı olarak ayrı ayrı sipariş verenler dahi bulunmaktadır.

You must be logged in to post a comment