Davetiyede Adres Bilgileri Nasıl Verilmelidir?

Davetiyede Adres Bilgileri Nasıl Verilmelidir?

Davetiyede Adres Bilgileri Nasıl Verilmelidir?

Bir davetiye hazırlanırken hiç şüphesiz en önemli kısmı içeriğidir. Yapacağınız organizasyonu kişiye tam olarak anlatmak ve onun da ne tür bir şeyle karşılaşacağını hayalinde canlandırmasını sağlamak amacı ile davetiyenin içeriği hazırlamak oldukça önemlidir.

İçerik olarak ikinci önemli kısım ise verilecek olan adres bilgileridir.

Eksiksiz olarak; salonun adı, mahalle ile cadde ya da sokak ve numaranın tam bir şekilde yazılması, tarihi ile saatini kağıt üzerinde düzgün bir şekilde yazmak büyük bir önem taşır.

Davetiyenin tüm adres bilgileri detaylı olarak kağıt üzerine yazılırken buna verilecek olan önem, organizasyonunuz adına katılacak kişilerin de bunu ne kadar çok ciddiye alacağını aynı paralelde gösterir.

Davetiye Üzerinde Adres Bilgileri Yerleştirmesi ve Yazı Tipi

Bir davetiye içerisinde adres bilgileri genel olarak aşağı kısımda farklı noktalara yazılır. Yani sağ alt ya da sol alt ve orta alt kısma, davetiyenin iç görseline göre değişir. Ayrıca davetiye üzerinde örneğin düğün salonunun adresi ile birlikte eğer kına yapılacak ise bunun da adresi eklenir.

Bunlar davetiye üzerinde kına, davetiye ele alındığı zaman sol tarafta olur, düğün adresi ise sağ tarafa yazılır.

Adres bilgileri verilirken yapılacak olan font davetiyenin şekline ve içeriğindeki yazı tipine göre belirlenebilir. Aynı font üzerinde de yazılabilir ya da standart olarak Arial yazı tipinde de yine hazır edilebilir.

Adres Yazı Düzeni

Adres bilgileri davetiye üzerine yerleştirilirken sıralaması da akılda kalması açısından büyük bir önem taşır.

Bazı zamanlar pek ciddiye alınmasa bile davetiyeleri evinde bırakan ve adresi unutan insanlar olabilir.

O yüzden bunun için bir takım gereklilikler bulunmaktadır. Organizasyonun yapılacağı salonun ismini büyük harflerle ve kalın olarak yazdırmak, davetlilerin adresi bilmeseler bile kolay bulmasını sağlayabilir.

Ayrıca adres yazılırken net olarak salonun kapı numarasına kadar detaylı olarak verilmesi, davetlinin çok fazla uğraşıp sokak sokak organizasyon yerini aramasına gerek bırakmamaktadır.

Organizasyonun tarihini ve saatinin özellikle adres bilgilerinden önce, hemen üstüne yazılması önerilir. Bu sayede psikolojik olarak da davetlilerin zamanında adreste olmalarına içgüdüsel olarak olanak tanır. Adres verirken aynı şehirde de olsanız dahi şehir dışından gelecek kişileri unutmadan şehir ve ilçeyi de eklemeyi sakın unutmayın.

Son olarak isteğe bağlı şekilde cep telefonu da yazabilirsiniz. Sorun yaşayan bir davetliniz olduğu takdirde size bu numaradan ulaşarak bilgi alabilir ya da verebilir.

Farklı Organizasyonlar İçin Adres Mutlaka Yazılmalıdır

Düğün ya da nişan ve bunun gibi değişik organizasyonlar için adres bilgileri mutlaka alt kısımda net bir şekilde yazılı olmalıdır.

Alt alta ve okunur biçimde, 12 punto ile Arial boyutunda yazılabilirken, yatay ve benzeri gibi değişik yazı tipleri kullanarak da yine davetiyeleri sağ, sol ya da alt bölümdeki orta kısımlara yerleştirilebilir. Ancak en önemlisi organizasyonun yapılacağı salonun isminin net olarak yazılmasıdır.

You must be logged in to post a comment