Davetiyede Bulunması Gereken Bilgiler

Davetiyede Bulunması Gereken Bilgiler

Davetiyede Bulunması Gereken Bilgiler

Düğünlerin, nişan törenlerinin, sünnet düğünlerinin vb. olmazsa olmazı davetiyelerdir. Günümüzde telefon ya da benzeri cihazlar sayesinde iletişim çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor olsa da insanlar için çok özel olan günlerde davetiyeler büyük önem taşıyan davet araçları olmaya devam ediyor. Uzun yıllardan beri insanların özel günlerini sevdikleri ile paylaşmak için göndermiş oldukları davetiyeler günümüzde de değerlerinden ve önemlerinden hiç bir şey kaybetmedi.

Düğün gibi özel günlerin en önemli parçası haline gelmiş davetiye seçenekleri oldukça fazladır. Her zevke ve beğeniye göre uygun yapıya sahip pek çok ilgi çekici tasarıma sahip olan davetiyelerin varlığı söz konusudur. Sevdiklerinizi özel gününüzde yanınızda görmek istediğinizde nasıl bir davetiye tercihi yapacağınız son derece önemlidir. Bununla birlikte davetiyenin üzerine verilmekte olan davetle ilgili doğru ve detaylı bilgiler verilmesi de son derece büyük önem taşımaktadır.

Düğün Davetlerinin Olmazsa Olmazı Davetiyeler

Hayatınızın en özel ve benzersiz anlarından biri olan düğün ya da nikahınıza eşinizi, dostunuzu ve arkadaşlarınızı davet etmek istediğinizde onları çok özel tasarıma sahip olan bir davetiye ile davet etmek istediğinizde pek çok seçeneklerin varlığı söz konusudur.

Renkli, esprili, romantik her beğeniye ve bütçeye uygun niteliklere sahip olan davetiye modellerinin varlığı söz konusudur. Yüzlerce tasarım ve seçenek arasından zevkinize uygun bir davetiye konusunda karara vardığınızda çok önemli olan bir diğer konu ise özel gününüze çağırmak istediğiniz insanlara hitap edecek çok özel sözlerin yazılmasına sıra geldi.

Davetiye Üzerinde Mutlaka Bulunması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Seçmiş olduğunuz davetiyenin rengi, tasarımı ve modeli kadar önemli olan bir diğer konu ise davetiyenin üzerine yazılması gereken bilgilerdir.

– Eğer yemekli bir düğün yapılacaksa düğün davetiyesi üzerine kız ve erkek tarafı anne-baba isimleri ve bu isimlerin altına telefon numarası yazılmalıdır.
– Davetiyenin üzerine yazılacak bilgiler kadar önemli olan bir başka konu ise davetiye sayısıdır.
– Eğer yemekli bir düğün daveti organizasyonu söz konusu ise düğün davetiyesinin üzerinde “davetimiz yemeklidir, lütfen katılım durumunuzu bildiriniz” şeklinde bir ibare bulunması organizasyonun eksiksiz bir biçimde hazırlanmasına ciddi katkı sağlayacaktır.
– Davetiye üzerinde düğün tarihi, saati, adres bilgileri ve düğün organizasyonun gerçekleştirileceği düğün salonunun belirtilmesi çok önemlidir.
– Dışı koyu renkli zarf karton ise simli gri yahutta yaldızlı altın rengi kalemler kullanılarak davetiye sahiplerinin adları yazılabilir.

Davetiye Sahibinin İsmi Nasıl Yazılır?

– Sayın Mert – Buse YILDIZ (En doğru yazım şekli çiftlerin adlarının birlikte yazılmasıdır.)
– Sayın Mert YILDIZ ve Eşi (Eşlerden birinin adı bilinmiyor ise bu şekilde belirtmek nezaket kuralları çerçevesinde önemlidir.)
– Sayın Buse YILDIZ ve Eşi (eşlerden bir diğerinin isminin bilinmediği durumlarda nezaket kuralları gereği bu şekilde yazılması önemli bir konudur.)
– Sayın Buse YILDIZ ve Ailesi şeklinde de yazılması uygundur.
– Davetiye yazımlarında yazım hatası ve imla kurallarının doğru olması son derece önemlidir.

You must be logged in to post a comment