Dini Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Dini Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Dini Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Evlilik veya nişan törenlerinde, organizasyonlarda veya seminerlerde çok çeşitli şekillerde davetiyelerin hazırlanması mümkündür. Klasik davetiyelerin dışında, davete göre dini içerikli davetiyeler de tercih edilebilir. Bu tür davetiyelerde ayet ve hadis sözlerine yer verilebilir. Daha çok muhafazakâr kesim tarafından tercih edilen bu davetiye dini içerikli olduğundan, manevi açıdan oldukça değerlidir.

Dini Düğün Davetiye Sözleri

Düğün davetiyelerinizde dini içerikli sözlere yer vermek istiyorsanız; davetiyelerinizde buna uygun yazıları tercih etmeniz gerekmektedir. Dini içerikli düğün davetiye sözlerinden bazıları şöyledir:

1- “Bu önemli günümüzde sizleri de hayır dualarınızla beraber aramızda görmekten mutluluk duyarız.”
2- “Düğünümüz şanlı, açılış Kuran’lı, davetlisi imanlı… Bütün dostları düğünümüze bekler, sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.”
3- “Duvağımızda beyaz güller, girmesin araya hiç kimseler. Allah bizi birbirimize yazmış meğer. Ömür boyu beraberlik için, bu özel günde bir araya gelmeye değer.”
4- “Akıldan kalbe hicrettir aşk. İman ile sabır ile bir ömür beraber olmaktır evlilik. Düğünümüze bekleriz.”

Düğün davetiyenizdeki sözler dini içerikli olsun istiyorsanız, davetiyelerinizde buna uygun olarak hazırlanmış sözlere yer vermeniz gerekmektedir. Davetiyelerinizde çok uzun yazılar kullanmamalısınız. Daha kısa sözler tercih edilmelidir. Davetiye içerisinde yer alacak cümleler imla ve noktalama kurallarına uygun olarak yazılmalıdır. Davetiye modeli için de isterseniz, dini içerikli tasarımları tercih edebilirsiniz. Davetiyelerinizi koyacağınız zarfın rengine de istediğiniz gibi karar verebilirsiniz. Yine de zarfın sade ve davetiye ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

İslami Konuk Davetiyeleri

Davetiyeler yalnızca düğün veya nişan gibi özel günler için hazırlanmamaktadır. Bunların dışında yapılacak olan bir toplantı, seminer, konferans gibi çeşitli organizasyonlar için de davetiyeler hazırlanabilir. Bu amaçla hazırlanan konuk davetiyelerinde İslami içerikli sözlere yer verilebilir. Ayet ve hadislerden alıntı yapılarak, davetiyelerde dini içerikli sözler kullanılabilir. Buna karar verecek olanlar, daveti verecek olan kişilerdir. Eğer daveti veren olarak davetiyenizin dini içerikli olmasını istiyorsanız; dini içerikli sözler içeren bir davet metni hazırlamanız gerekecektir. Bu metni kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi, davetiyelerinizde hazır metinlere veya ayet sözlerine yer verebilirsiniz.

İslami konuk davetiyeleri, genellikle dini konferans ve organizasyonlarda tercih edilmektedir. Davetin içeriğine uygun olması bakımından, davetiyelerde dini içerikli sözler ve hadisler yer almaktadır. Davetiye kâğıdı için de, dini içerikli görsellerin yer aldığı tasarımlar kullanılabilir. Davetiyelerde bir bütün olarak uyum yakalanması açısından tasarım, söz ve zarfların birbirini tamamlaması önemlidir. Birbiriyle alakasız olduklarında, davetlilerin de davete ilgisi düşük olabilir. Hem şıklık hem de beğeni toplaması açısından davetiye hazırlarken veya sipariş verirken oldukça titiz davranılmalıdır.

Dini içerikli konuk davetiyeleri, kişilerin manevi açıdan beğenisini toplamaktadır. Bu nedenle maddi değerlerinin bir önemi yoktur. Önemli olan, içinde yazan sözlerdir. Kaliteli davetiye kâğıtları seçilmesi de davetiyeyi şık gösterecektir. Şıklığa önem verenler, davetiyede kaliteli modelleri tercih edebilir.

You must be logged in to post a comment