Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır

Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır

Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Düğünlerin teması her şeyden önce hayalleri süsleyen en öneli etkenlerdendir. Bu sebepten ötürü, düğün hazırlıklarında önce gelinlik, sonra düğün salonu ve tabi en önemli, heyecan dolu karar verme aşaması olan davetiyeler gelmektedir.

Davetliler veya uzaktan izleyenler açısından küçük bir detay olarak görülse de çiftler için en anlamlı, uğraşısı dahi heyecan verici aşamalardan biridir. Tercih edilen detaylar ve ayrıntıların tamamı, çiftlerin istekleri doğrultusunda ilerlese de düğün konseptine uyumlu olması en doğru tercihtir.

Düğünün temasına uygun olmayan davetiyeler, alakasız durum gibi görülmesine ve özensiz davranılmış havası vermeye neden olabilir. Davetiyelerin siparişleri, düğüne 2 ya da 2.5 ay kala verilmesi gerekir.

Bunun için zaman bulamayan çiftlere son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte, e- davetiye hizmeti veren siteler yardımcı olmaktadır. Büyük bir zaman kaybından kurtaran ve bilgisayar başında hazır olanı değil, hayalleri tasarlamayı gerçekleştiren bir olanaktır. Tercihler yapıldıktan sonra basım aşamaları hemen hemen 1 haftayı bulmaktadır.

Bu nedenle zaman kaybı yaşanmaması ve dağıtım sürecine de zaman verilmesi için erken teslim alınması gerekir. Son yıllarda davetiyelerin sunum şekilleri için davetliler bile heyecanlanır hale gelmiştir. Büyüleyici kutularda, mükemmel bir şekilde sunulan davetiyeleri almak için sabırsızlananlar dahi hiç şüphesiz ki vardır.

Düğün konseptlerine göre davetiyeler nasıl olur?

Eğlence ağırlıklı, kokteyle yer verilmeyen düğün organizasyonları için, eğlenceli ve klasik davetiyeler tercih edilebilir. Üzerinde küçük dokunuşlar yapılarak sunulan davetiyelere, misafirlerin beğenmemesine yer verilmeyecek kadar sıra dışı ve güzel bir tasarım olabilir.

Örneğin;

– Şık bir kutu içerisinde davetiyenin yanında çikolata veya şeker eklemesi.
– Özenle bastırılmış resimli veya isimli poşetler içerisinde sunma.
– Davetiyeye ek olarak tercih edilen kartondan küçük el çantası.

Daha birçok seçeneğe göre durum farklılığı olabilir. Kır düğünlerine özel konseptlerde, en iyi şekilde farklı tasarımlara hakim, bahçe anımsatıcı, uğur böcekleri kelebekler, çiçek baskıları ve daha sınırsız bir çok seçeneği tercih etmek mümkündür. Sadece avangart işlemeli, ağır ve altın işlemeler olan davetiyelerin tercih edilmemesi daha uygundur.

Plaj konseptlerinde, deniz kabukları, deniz yıldızları, tül detayları ile renklendirilebilir. Özellikle son trend tasarımlarda kullanılan kabartmalı baskılar, güpür detaylarının en ince şekilde işlenmiş hali, 1 sınıf baskı uygulaması ile gerçekleştirilen tasarımlar daha çok tercih edilmektedir.

Düğün Konseptlerine Uygun Tasarımlı Davetiyeler

Püsküllü, kumaşlarla kaplı davetiyeler, gelinlerin tercihleri sıralamasında ilklerde yer almaktadır. Profesyonel tasarımların bir araya getirilmesi, sedefler ve incilerle süslenmesi, çiftlerin ince detaylı olarak talep ve isteklerine göre değiştirilmesi mümkündür.

Düğün organizasyonları planlanmadan önce, davetli listesinin hazır olması da, davetiye kapaklarında baskılı bir şekilde yer alması için büyük bir kolaylıktır. Özellikle davetiyenin kalitesini arttırmak için en etkili yöntemlerdendir. Düğün davetiyelerinde göze çarpan en büyük detaylar, aksesuarları ve kabartmaları olmaktadır. Minik ayrıntılar düğün davetiyelerinde mükemmel görünüme neden olabilir.

You must be logged in to post a comment