Düğün Ve Nişan Davetiyesi Arasındaki Farklar

Düğün Ve Nişan Davetiyesi Arasındaki Farklar

Düğün Ve Nişan Davetiyesi Arasındaki Farklar

Neredeyse dünyanın her yerinde bütün çiftlerin en mutlu günü düğün günleri olarak bilinmektedir. Düğün mevsiminin açılmasıyla birlikte evlenmeye aday olan çiftlerde tatlı bir telaş başlamaktadır. O gün en güzel olmak en mutlu anını doyasıya yaşamak için amansız bir hazırlık başlamaktadır. Heyecandan ne yapıldığı şaşırılan bu günlerde birçok detayda önemli bir nokta haline gelmektedir. Bir düğün ve nişanda olmazsa olmaz ilk gerekli faktör davetiyelerdir.

Sevdiklerinizi bu mutlu günlerinize çağırabilmeniz için hazırlamış olduğunuz davetiyeler önemli bir noktayı ortaya çıkarmaktadır. Davetiye sadece düğünde değil nişanda da olmazsa olmazlardandır.

Çoğu çift ise davetiye siparişi vermeye gittiklerinde büyük kafa karışıklıkları yaşarlar. Özellikle düğünden farklı olan nişan davetiyeleri seçimi oldukça kafa karıştırıcı olmaktadır. Bu yazıda kolayca davetiyelerin nasıl ayırt edilebileceği arasındaki farkların ne olduğu ve nasıl seçim yapmak gerektiği anlatılacaktır.

Nişan Davetiyeleri

Nişan davetiyeleri düğünden önceki son basamak olmaktadır. Ancak düğün kadar ağırlığı olmayan bir durumdur. Bu nedenle seçimlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çoğu çift sırf çok gösterişli olduğu için farkında olmadan düğün davetiyelerine yönelmektedirler. İlk zaman anlamayıp sonraki zamanlarda bu nişan davetiyesine uygun seçim olmamış diye üzüldükleri de olmaktadır. Öncelikle seçiminizi dikkatli yapmanızda önem vardır.

Nişan davetiyeleri üzerinde gelinlik ve damatlık olmamalıdır. Genellikle düğüne giden bir yolda çiftlerin yaşayacağı küçük anılardan kesitler davetiyenin üzerinde olabilir.

Örneğin bir film bandının üzerinde el ele yürüyen bir çift resmi gibi. Beraber sade elbiseli bir resimlerinin olduğu davetiye gibi. Dikkat edilmesi gereken husus burada alyans, gelinlik ve damatlık resminin olmaması gerekir. Yine davetiyeler düğün davetiyelerine göre daha eğlenceli ve şirin olmaktadır.

Davetiye üzerine yazılacak yazı da bir o kadar önemlidir. İçeriğinde evleniyoruz, dünya evi gibi ifadeler olmamalıdır. Mutluluğa giden yolun ilk aşaması gibi daha net sözler söylenmeli nişan sözü cümleler arasında geçmelidir. Böylelikle davetlilerin de kafasını karıştırmayan bir seçim yapılacaktır.

Bazı zamanlar öyle davetiyeler seçilmektedir ki misafirlerin düğün mü nişan mı olduğunu anlamadığı davetiye seçilmektedir. Davetiyelerde beyaz süslemeler gelinliği andırdığı için beyaz süslemeler kullanılmamalıdır. Daha renkli ve düğünü andırmayan nitelikte olmalıdır.

Düğün Davetiyesi

Düğün davetiyesi artık mutlu günlerin geldiği aşamalardır. Burada dilediğiniz gibi seçimler yapabilir. Alabildiğine abartılı şık düğün davetiyeleri seçebilirsiniz. Burada gelin ve damat resmi olmalıdır ya da bunları andıran alyanslar desenlerde kullanılabilir. Süslemeler ise bir o kadar gösterişli olabilir. Beyaz renkler inciler. Beyaz zarflar gelinin masumiyetini andıran beyaz renkli seçimler daha doğru olacaktır.

Davetiyedeki yazılarda yine önemli olmaktadır. Burada evleniyoruz, dünya evi, düğün gibi cümleler kullanılabilir ve davetlilerin daha kolay anlaması sağlanabilir.

Ayrıca bütün davetiyelerde dikkat edilmesi gereken son husus ise yazıların okunaklı olması ve düğünün yapılacağı mekanın herkes tarafından kolaya anlaşılmasını sağlayan cümleler kurulmasıdır. Kafa karışıklığı yaratan davetiyeler daha düğüne gitmeden bile insanların canını sıkabilmektedir.

You must be logged in to post a comment