Açılış organizasyonlarda klasik etkinliklerin dışına çıkarak şirketinizin yada ürünlerinizin tanıtımı farklı bir konsept kullanılarak halka daha çabuk tanıtılması ve işyerinizin çevreye tanıtılmasını ihtişamlı görselliklerle ile süsleyerek yapılacak olan açılışın en doğru şekilde müşterilerinize yansımasını sağlamaktadır.

Açılış organizasyonunuz çevrenizde yeteri kadar ses getirdiği takdirde sizi fark edenlerin sayısı da artacaktır. böylece müşterilerinizin sizi daha erken tanımalarına firsat verecektir.

Açılış organizasyonlarının asıl amaçları bulunduğunuz çevrede dikkat çekmek ve işyerinizin çevrenizdeki esnaf ve komşularınız tarafından fark edilmesini sağlamaktır. ne kadar çabuk fark edilirseniz bir o kadar satış hizmetinize de başlarsınızblank

Bir açılış organizasyonun hedefine tam olarak ulaşmasını istiyorsanız firmanıza uygun bir paket seçmelisiniz. Organizasyonların ses getirecek özellikte planlanması ve dikkat çekecek etkinliklerin icra edilmesi gerekmektedir.

Basit sıradan yapılan bir organizasyon çevrede fazla dikkat çekmeyeceği gibi getirisi de tam istenildiği gibi olmayacaktır. Organizasyonların fark edilmesini sağlayan süslemeler ve ilgi çekici aktiviteler, özel eğlenceler, maskot tanıtım elemanları, palyaço gösterileri, hostes elemanları, ses sistemi ve müzik yayınlarının yapıldığı ihtişamlı ve keyfili bir açılış organizasyon etkinliğidir. 

Organizasyonlarda gelecek olan davetliler ve yoldan geçen müşterileriniz için ufak çaplı bir catering hizmeti alabilirsiniz. kuru yiyeceklerden oluşan aparatif ikramlarda bulunabilirsinizblank

Organizasyonlar için firmalarımız size uygun fiyat teklifini oluşturmak için mekan önünde gerekli ön çalışmayayı yaparak açılış organizasyonunuzun en iyi şekilde geçmesi için gerekli olan hizmet dökümünü çıkaracaktır. sizin ihtiyacını olan tanıtımları ve yapılması gereken etkinliklerin en iyi şekilde geçmesini sağlayacaklardır.

Baskılı ve Baskısız Balon
Dekoratif Uçan Balonlar
Açılış Kokteyl İkramları
Bayrak Süsleme
Tül ve Çiçek Dekoratif Süsleme
Palyaço Hizmeti
Zincir Balon Süsleme
Şişme Maskotlar
Sesli Yayın Aracı Hizmeti
Tahta Bacak Adam
Şişme Dans Eden Adamlar
Ses ve Işık Sistemleri
Sunucu Hizmeti
Dans ve Eğlence Gösterileri
Lokma Dağıtımı
Ekipman ve Malzeme Temini
Fotoğraf ve Kamera Çekimleri
Stand ve Tanıtım Hizmetleri
Konfeti Atışı Hizmeti
Havai Fişek Gösterisi
Sis ve Duman Efektleri
Basın Danışmanlık Hizmeti
Protokol Hizmeti
İkramlar ve Servis İçin Hostes Temini

Açılış Organizasyonu İcin Fikirler

Açılış organizasyonlarında öncelik  yapmak istediğiniz açılış organizasyonun türüne karar vermeniz. fikirlerinizi bir kagıt üzerine dökerek bir şablon çıkarınız daha sonra bunun için uygun fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Açılışlar farklı farklı konsept ve temalar eşliğinde yapıldığı için sizin isteklerinize uygun bir fiyat paketi tercih edebilir yada siz kendi isteklerinize göre bir paket çıkarttırabilirsiniz.

Organizasyonların nasıl fayda getireceği konusunda kararsız iseniz size şunu söylemek isteriz iyi planlanmış bir açılış organizasyonu, ürün pazarlama da çok etkisi olacaktır.

ayrıca açılış gününde bir değişiklik olmayacak ve çevre esnafın da sizin  ürünlerinizi tanıyacak ayrıca açmış olduğunuz mekanın yerini öğrenecek ve en önemlisi de sizin varlığınızı yada bi yeni komşusu daha olduğunu düşünecektir. iyi bir açlış ciddi derecede güvenirliği artacaktır.

– Açılış öncesi insanları davetiye yolu ile davet edin açılışa katılmalarını teşvik etmek için açılışa özel fiyatlar veya fırsatlar sunun

– Açılışınıza toplum liderleri, dernek başkanları, siyasi liderler, sivil toplum başkanları veya mekan ile uyumlu insanları davet ediniz.

– Bütçeniz uygun ise açılış için bir ses sanatçısı ile anlaşabilirsiniz. misafirlerinize ufak çaplı bir konser verebilirsiniz

– Ufak çaplı da olsa dışardan bir  catering hizmeti almalısınız ve misafirlerinize atıştırmalık ikramlarda bulunmalısınz

– Catering alacağınız firmaları dikkatli seçiniz gıda sektörü çok önemli bir konudur ve asla şakaya gelmez seçtiğiniz ürünlerin sağlıklı ürünler olmasına dikkat ediniz.

– Açılış esansında personel yeterliliğine dikkat ediniz. eksik bir personel bütün çalışmanın yok olmasına neden olabilir.

– Servis hizmetlerinin kesinlikle aksatılmadığından emin olunuz.

– Eğer geniş çaplı bir açılış organizasyonu gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız. çalışacak olan personelin kontrolünü sağlamak için yakınlarınızdan yada işini iyi bilen bir kontrol elemanı   bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.

– Yoldan geçen veya gereksiz yere sırf gezmek için gelmiş insanlarda mekanı gezmek isteyebilirler. bunlar için anlayışlı olunuz.

– İsteyen herkez mekanı gezebilmeli,organizasyona katılan herkezi sizin müşteriniz olarak düşünmelisiniz

– Reklam ve afiş çalışmalarına önem vermelisiniz işyerinizin dış cephe görüntüsü ihtişamlı olmalıdır. firmanızı simgeleyecek branda ve afiş kullanarak  güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 -Dış mekan süslemeleri açılış organizasyonları için çok önemli bir konu olduğu için dış mekanı çok güzel ve kurum renklerine uygun olarak süsleyiniz. –Mekanın önceden  resimlerini çekerek sanal ortamda nasıl bir süsleme veya dekor yapacağınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Açılış Organizasyonları Catering Hizmetleri

Açılış organizasyonlarında catering hizmeti vermek istyiorsanız bunun için soğuk yiyecekler ve hazır atıştırmalık ürünleri tercih edebilirsiniz. sıcak yiyecekler zaman alabileceğini ve ayrıca servis hizmeti gerektirdiği için çok fazla tercih edilmemektedir.

Gelen davetlilere bistro masalara önceden servsi edilmiş kurabiyeler, çerezler, soğuk yiyecekler gibi ürünleri ikram edebilirsiniz.
Catering hizmetlerinde davetlilerin sayısına ve yapılacak olan ikramların türünü göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Soğuk yiyeecekleri tercih edeceksiniz bunun kesinliklikle sağlıklı olduğundan emin olun. ve catering hizmeti veren firmanın yiyecekleri nasıl muhafaza ettiğini ve organizasyon alanına getirdiği yiyeceklerin ambalajlı olup olmadığını muhakkak kontrol ediniz.

Davetli sayısını önceden kesin olarak tahmin edemeyeceğiniz için ekstra durumlarda ilave menüleri hazırda bulundurunuz.

Organizasyon firmaları ile catering hizmeti anlaşmasını açılış esnasında tüketilen ürünler üzerinden yapılmalıdır ve yapmış olduğunuz anlaşma da yiyecek ve içecek menülerinde tüketilen paketlerin sayısına göre fiyatlandırma yapılmasını kalan ürünlerin iade olunabileceği üzerine bir anlaşma isteyiniz.

Ürün gereksimlerini tam oranında ve tazelikte ayarlanması için iyi planlama yapmanız gerekmektedir. ve hem para hemde ürün ziyanına yol açılmamasına dikkat ediniz.

Ürünlerin kullanım süreleri ve ikram tarzının hijyenik olması da önemli konular arasında yer almaktadır. etkinliğin olacağı alana gelen yiyeceklerin muhafaza şekilleri muhakkak kapalı sandıklar eşliğinde olması gerekmektedir.