Balayı Seçenekleri ve Balayı Mekanları

Mutlu bir hayata adım atan çiftler için yapılacak ilk işlem unutulmaz bir balayıdır. Balayı anısını unutulmaz bir hatıraya dönüştürmek için çiftlerin sahip olduğu birbirinden özel balayı fikirleri vardır.

Romantik balayı fikirleri çiftler için en çok kullanılan tercihlerden olurken bunun yanında sıra dışı ve marjinal balayı fikirleri de hayat boyunca unutulmayacak farklı bir balayı deneyimi yaşatıyor.

blank

Romantik Balayı Fikirleri

Balayı dönemini romantik şekilde geçirmek isteyen çiftler için çok sayıda fikir vardır.

Çiftler bu dönemde beraber dans dersi alarak keyifli ve romantik anlar yaşayabilirler. Bu fikirle hayatı boyunca kullanabilecekleri bir beceriye sahip olan çiftler hem balayı döneminde hem de hayatı boyunca kullanabilecekleri romantik bir beceriye kavuşuyorlar.

Bu fikrin yanında romantik şehir gezileri de balayı döneminde yapılacak romantik anılardan biridir. Özellikle Amsterdam ve Venedik gibi şehirler için geçerli olan bu fikir tekne, kayık ve akşamüstü gezileriyle romantik bir hatıraya dönüşüyor.

Fotoğraf ve video kayıtları ile bu anlar ölümsüz birer hatıra ya dönüştürülerek hayat boyu hatırlanacak bir deneyim yaşanabilir. 

Romantik balayı fikirleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri de sahilde akşam yemeği fikridir.

Bunun için sahilde beyazlara kaplanmış masa ve tüller ile hazırlanmış bir akşam yemeği yanında özel içecek mezeler ile süslenmiş menü hem lezzetli anlar hem de unutulmaz romantik anlar yaşatan bir deneyimdir.

blank

Balayı döneminde yapılabilecek bir diğer romantik etkinlik ise gün batımı seyridir. Gün batımının hakim olduğu tepelerden ya da sahilde yapılabilen gün batımı seyri ile romantik anlar yaşamak mümkündür. Gün batımı kızıllığı ile çiftler birbirlerine romantik sözler söyleyerek anıyı daha unutulmaz bir hatıraya dönüştürebilirler.

Romantik balayı fikirlerinden işlevsel yönüyle dikkat çeken piknik tercih eder döneminde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biridir. Uzun süre beraber zaman geçirmeyi sağlayan ve keyifli anlar yaşamayı sağlayan piknik etkinliği ile özel mekanlarda gün boyu beraber romantik anlar yaşanabilecek bir etkinliktir.

Piknik malzemeleri ile gidilen özel alanlarda kahvaltı tarzı piknik yapılarak küçük yürüyüşlerle romantik sohbetler edilebilir yeşil ve doğal alanlar da evlilik serüveni hakkında uzun sohbetler yapılarak balayında keyifli anlar yaşamak mümkündür.

Piknik fikrinde özel mekanlar da vardır. Sahilde yapılabildiği gibi akarsu boyları da bu fikir için özel alanlardır. Balayı dönemine daha romantik hale getirmek için havuz etkinliği de kullanılabilir.

Havuz sefası şeklinde yapılan etkinlikler havuzda yüzdükten sonra havuz başında bulunan barbeküde mini atıştırmalar ve içecek servisleri ile gün boyu ve akşamüzeri sürecek keyifli anlar yaşamak mümkündür.

Romantik balayı fikirlerinin olmazsa olmaz tercihlerinden biri de mum ışığında akşam yemeği fikridir. Bu fikirde çiftler kendilerini özel şekilde konseptler hazırlayabilirler.

Kendi beğenilerine göre balık ya da et yemeği seçilebileceği gibi tercihe göre sebze yemekleri de kullanılabilir. Olmazsa olmaz unsur mum ışığı ve loş ortamdır. Bu yöntemlerle çiftler romantik anlar yaşayarak olayında unutamayacakları zamanlar yaşayabilirler.

blank

Sıradışı Balayı Fikirleri

Çiftlerin balayı dönemlerinde sıra dışı anlar yaşama istekleri olabilir. Bunun için sahip olunan fikirler değerlendirilerek en uygun tercih yapılabilir. Çiftlerin sahip olduğu sıra dışı balayı etkinliklerinden en özeli su altı dalışı fikridir. Çiftler uzman eşliğinde dalış yaparak denizlerin derinliklerine görebilir ve bu anda romantik anlar yaşayarak unutulmaz vakit geçirilebilir.

Bu fikir için özel deniz alanları seçilerek ederek renkli ve en temiz suyun olduğu alanlarda dalış yapılarak daha çok farklı balık türleri ve deniz dibi yüzeyleri görülebilir. Balayı için sıra dışı fikirlerin en önemli ögelerinden biri yurt dışı seyahatleridir.

Yurt dışı seyahatleri genellikle klasik fikirler gibi görünse de yeni dönemin trend seyahat merkezleri bu balayı dönemlerine sıra dışı birer döneme dönüştürüyor.

Örneğin Seyşeller’e yapılacak romantik balayı gezisi unutulmaz ve sıra dışı bir anı olurken bu alanda yapılacak gezi ve seyahatler de balayı dönemini unutulmaz yapacağı gibi hayat bu anlatılacak farklı bir deneyim de yaşanmış olacaktır.

Sıra dışı balayı fikirlerinden biri de Güney Afrika’da bulunan Mauritius bölgesidir. Bu alanın en karakteristik özelliği sahildeki ahşap evler ve muazzam doğasıdır. Fotoğraf ve video kayıtları ile hayat boyu hatırlanacak farklı bir balayı deneyimi sunan bu alanda deniz içerisinde bulunan ahşap otel evlerde kalınarak hem de doğanın yeşilliği hem de denizin ferahlığı bir arada yaşanabiliyor.

Sıradışı balayı etkililerinden biri de gemi turlarıdır. 

Gemi turlarının sıra dışı yapan özelliği hem konaklama hem de gezinin bir arada olmasıdır. Kıtalar arası seyahatler yapılan bu balayı fikrinde konforlu gemilerle rahat içinde yaşarken aynı zamanda çok sayıda ülke ve adayı da görerek unutulmaz deneyimler yaşanacaktır.

Düğün Organizasyon

Klasik Balayı Seçenekleri

Balayı fikirleri içinde için çok sayıda tercihler oluşturuluyor. Bu tercihler çiftlerin kafasını karıştırdığı için beğenme ya da doğru tercih noktasında kafalar karışabiliyor. Bu yüzden çiftler işi garantiye almak ve beğenme endişesini gidermek için klasik balayı fikirlerine yönelebiliyorlar.

Klasik balayı fikirlerinde en çok tercih edilen yöntem tatillerdir.

Tatiller genellikle yurt dışı ülke ve ada tatili olarak yapılırken yurt içi mekanlarda balayı tatili için kullanılabiliyor. En çok tercih edilen balayı gezi noktası Paris’tir. Aşkın şehri olan Paris dünyaca meşhur alanları ve konaklama imkanları yanında özel gezi alanları ile çiftler için unutulmaz balayı deneyimleri sunuyor. Paris’in yanında çiftlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri Amsterdam şehridir.

Özgürlüğün şehri olan Amsterdam renkli hayatı ve özel mekanları ile çiftlerin hayatları boyunca hatırlayacaklar bir balayı deneyimi sunuyor. Bangkok’ta bulunan Pattaya bölgesi de balayı çiftleri için muazzam bir tatil noktasıdır.

Kayıklarla gezilen bu bölgeye kayalıklar ve doğal alanlar arasından geçilerek farklı bir doğa ve tatil deneyimi sunuluyor.

En çok tercih edilen balayı alanlarından biri de Cape Town şehrinin doğa merkezleridir. Japonya ise hem doğası hem mimarisi hem de kültürü ile balayı çiftleri için özgün bir tercih olarak öne çıkıyor. 

blank 

Kutup ışıklarını görmek ve doğanın mucizesi olan alanları görmek için ise balayı çiftleri İzlanda’da balayı yapması mümkündür. Kuzey ışıkları izleme için yapılan otellerde balayı dönemi geçirilirken Burada kutup ışıklarının yansımasını yakalamak hem romantik hem de akılda kalıcı bir deneyim olacaktır.

Balayı döneminde rahatlık ve konfora önem verenler için özel bir balayı noktası olan Galapagos Adaları sahilde bulunan ahşap otelleri ile otantik ve özgün bir tarz sunuyor.

Bu tercih yanında balayı çiftlerinin en sık tercih ettiği alanlardan biri de Balkanlar’dır. Bir dizi seri halinde yapılan Balkan seyahati birçok Balkan şehrinde devam ettirilerek günlerce sürecek ve doğa ve tarih ile iç içe bir konsept oluşturuyor.

Barselona şehri de balayı yapmak isteyen birçok çiftin hayallerini süslüyor.

Tarihi, doğası ve kültürü ile muazzam bir konsept olan Barselona alışveriş merkezleri, mimari yapıları, spor merkezleri ve özel otelleriyle balayı çiftlerinin en çok gitmek istediği alanlardan birisidir.

Balayı çiftleri için tercih edilebilecek diğer klasik fikirler de Uzak Doğu turları, gemi turları ve Küba seyahati gibi fikirlerdir.