Çocukların, kişisel gelişimine yardımcı olmak amacıyla çocuk etkinliği günleri düzenlenir. Bu etkinlikler, belirli oyunlardan, yarışmalardan ve aktivitelerden meydana gelmektedir. Bazı mekanlarda veya alışveriş merkezlerinde her hafta çocuklar için düzenlenen bu etkinliklere, birçok çocuk katılır. Çocukların hoş bir vakit geçirebilmesi hedef alınmıştır.

Okullarda veya evlerde bunalan çocuklar, bu alanlara gelerek eğlenceli bir vakit geçirir. Çocuk etkinliği günleri, organizasyon şirketi tarafından yapılır. Her yaşta çocuk için, ayrı bir platform hazırlanır ve görsel açıdan kusursuzdur. Anne ve babalar, çocuklarını rahatlıkla bu alana getirebilir ve çalışanlara emanet edebilir.

 

blank

 

Etkinlikler, istenilen günlerde veya haftalarda düzenlenir. Dışarıdan bakıldığı zaman kolay gözüken bir olay olsa da, birçok aşamadan ve işlemden oluşur. Şirket çalışanları, çocukların eğlenebilmesi için her türlü imkânı sağlar. Yapılan tüm aktiviteler, uzman kişiler tarafından oluşturulur ve onay alınır. Çocuklara zarar verici, hiç bir oyun veya etkinlik yapılmaz.

Çocuk Etkinliğinde Neler Bulunur?

Çocuk etkinlikleri içerisinde, birçok oyun ve yarışma bulunur. Bu yarışmalara ve oyunlara katılan çocuklar, eğlenceli bir vakit geçirirken aynı zamanda bazı becerileri de gelişme gösterecektir. Oyunlar, tamamen uzman çocuk psikologları tarafından onaylanmış ve test edilmiş uygulamalardan oluşur. Anne ve babaların onayları doğrultusunda yapılır ve sorunsuz bir şekilde sonlanır.

 

blank

 

Yüz Boyama Etkinliği

Bu etkinlik, çocukların cildine zarar vermeyecek şekilde satın alınan boyalar ile yapılmaktadır. Her çocuğa ayrı bir şekil çizilir ve bu şekiller ile oyunlar oynanır. Anne ve babalardan onay alınır ve oyun oynanır. Çocuklar isterse, kendi yüzlerini de boyayabilir. Fakat bu boyaların kesinlikle hiç bir zararı yoktur. Gönül rahatlığı ile oynanabilir. Organizasyon şirketinde yer alan çalışanlar, bu oyunları yönetir ve kendi yüzlerine de boyar. Çocuklar ile yüzlerine çizilen karakterlerin canlandırmasını yapar. Çocukların en sevdiği oyunlar arasında yer alır.

Mini Tiyatro

Çocuklara bir görev verilir ve bu görevi sahnelerler. Tabi bu işlemler, organizasyon şirketi çalışanı tarafından yönetilir. Çocuklara yapması gereken tek tek söylenir. Fakat burada yapılan iş için profesyonellik değil, eğlenceli bir vakit geçirilmesi ön plandadır. Yapılan yanlışlar ile ve eğlenceli diyaloglar ile çocukların hoş vakit geçirebilmesi amaçlanır. Tiyatro süresince, bazı kıyafetler ve kostümler temin edilir. Bu kıyafetler, çocuklara giydirilir ve ebeveynlerin fotoğraf çekmesi istenir.

 

blank

 

Oyun Parkları

Çocuklar için, bazı oyuncaklar alana getirilir. Bu oyuncakların hepsi ücretsiz olarak çalışır ve yalnızca belirli yaştaki çocuklara özeldir. Oyuncakların hiç bir zararı yoktur ve çocukların gelişimine katkılı oyunlardır. Buna ek olarak, şişme oyun parkı da mekana getirilir. İçerisindeki hava, elektronik cihaz ile kontrol edilir ve çocukların eğlenceli vakit geçirmesi sağlanır. Oyun parklarının yanında, şirket görevlileri bulunur ve güvenliği sağlar.

Boyama Ve Resim Çizme Etkinliği

Mekanın belirli yerlerine masalar yerleştirilir ve boyama kitapları temin edilir. Çocuklar bu boyama kitaplarında, dilediği yerleri boyayabilir. Ayrıca yanlarında da bazı boş kağıtlar bulunur. Bu boş kağıtlara, diledikleri gibi karalamalar yapılabilir. Buna ek olarak boş tuvaller, guaj boyalar, sulu boyalar ve pastel boyalar da vardır. Ebeveynler çocuklarına yardımcı olarak, bu etkinliği sürdürebilir.

 

blank

 

Oyunlar Ve Yarışmalar

Etkinlik süresince, çocuklar için ödüllü birçok oyun ve yarışma vardır. Oyunların amacı, çocukların yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Çocuklar arasındaki rekabetten daha çok, kabiliyet gücü geliştirilir. Oyunlar şu şekilde sıralanabilir.

•Mini bowling oyunu
•İp atlama oyunu
•Çuval ile zıplama oyunu
•Oyun hamuru yarışması
•Şarkı söyleme yarışması

Top Havuzu

Çocuklar için, yeni aktif edilen bir oyundur. Mekana geniş bir top havuzu getirilir ve bu top havuzu, belirli aşamalardan oluşmuştur. Çocukların tek başına, bazı zorluklardan geçebilmesi hedef alınmıştır. Havuz içerisinde, zorlayıcı ve güç gerektiren alanlar bulunur. Havuz içerisinde, top sayısı oldukça fazladır ve farklı renklerden oluşmuştur. Belirli yaştan her çocuk, havuza girebilir.

 

blank

 

Palyaço Ve Animatörler

Çocuklar için hazırlanmış 3 adet palyaço ve animatör vardır. Palyaçolar, gün boyu çocuklar ile bazı oyunlar oynar ve komiklikler yapar. Balonlar ile yapılan süslemeler ve parmak boyama gibi aktiviteler yapılır. Animatörler ise, çocukları ve ebeveynleri güldürmek amacıyla görev alır. Şirket bünyesinde çalışan animatörler, işinde uzman ve çocukların dilinden anlayan kişilerdir. Gün boyu çocuklar ile ilgilenir ve fotoğraflar çektirir.

Şişme Sumo Oyunu

Çocuklara, şişme kıyafetler giydirilir ve güvenli bir alanda oyun oynatılır. Oyunun kuralına göre zıplamaları gerekir. Şişme kıyafet büyük olduğu için, trambolinde zıplarken, çocukların düşmesini sağlayacaktır. Fakat düştükleri alan, yumuşak zemin olduğu için, herhangi bir güvenlik tehlikesi kesinlikle yoktur. Çocukların oynamaktan ve ebeveynlerin ise, izlemekten en çok zevk aldığı oyundur.

 

blank

 

Etkinliğin Süreçleri

İlk olarak etkinliğin oluşturulacağı günler ve tarihler belirlenmelidir. Bazı paketler oluşturulmuştur ve bu paketlere eklemeler de yapılabilir. İstenilen oyunun bildirilmesi gerekir. Yukarıda yazılmış oyun paketleri sabittir. Fiyatlandırmalar da, eklemeler veya çıkartmalara göre farklılık gösterebilir.

Ardından etkinliğin yapılacağı alana gelinir. Organizasyon şirketi tarafından her alan kurulum yapılabilir. Açık alanlara, alış veriş merkezlerine, bahçelere veya istenilen başka bir yere kısa süre sonra ulaşılır ve mekan tespiti yapılır.

Mekan tespit edildikten sonra, yapılacak olan uygulamaların bir planı oluşturulur. Etkinlik süresince, plana göre hareket edilir ve plana uyulur. Yapılacak olan tüm uygulamalar, raporlar halinde etkinliği yapacak olan kişilere sunulur.

Onay alındıktan sonra, mekanın hazırlanma süreci başlar. Mekanın ayarlanması içi 15 adet farklı çalışan bulunur. Eğer istenir ise, etkinlik süresince görevli kameraman ve güvenlik de temin edilebilir. Güvenlikler, sertifikalı ve profesyonel kişilerdir.

 

blank

 

Mekanda yer alan çocukların güvenliğini sağlar. Kameramanlar ise, çocukların oynadığı oyunlar sırasında fotoğraf çekerek, ebeveynlere gün sonu teslim eder.

Uygulamaya geçilmeden önce, mekana bazı süslemeler ve dekorlar eklenir. Bu eklemeler, etkinliği yapacak olan kişilere bırakılmıştır. İstenilen her türde süsleme yapılabilir ve paketlere dahildir. Ardından etkinliğin yapılacağı tarihte mekana gelinir. Etkinlik süresince 10 adet çalışan görev alır. Her biri çocukların eğlenebilmesi için, uğraş verir. Güvenli bir etkinlik olması için, her an mekanda bulunur.

Çocuklar ile oynanacak her oyunun, bir saati belirlenir ve bu saatlerde uygulamaya geçer. Çocuklar ile beraber oyunlar oynanır ve ufak bir tiyatro sergilenir. Çocuklara yapacakları şeyler aktarılır ve eğlenceli bir vakit geçer.

 

blank

 

Tiyatrodan sonra, çocuklar ile yarışmalar yapılır. Yarışmalar, etkinliği düzenleyen kişilerin isteklerine göre yapılır ve ödüllüdür. Ödüller, şirket tarafından belirlenmiştir. Kazanan çocukların ailesine teslim edilir. Yarışmaların kontrolü, organizasyon şirketinin görevlendirdiği kişiler tarafından yapılır. Oyunlar bittikten sonra, etkinlik sonlanır.

Etkinlik bittikten sonra, mekana yerleştirilen her dekor yerinden kaldırılır ve mekanın temizlik işlemleri yapılır. Mekan, ilk haline çevrilir ve çalışanlar bu konuda oldukça titizdir. Ardından yapılan etkinlikler ve ekstralar raporlar halinde, etkinlik sahibine sunulur.

Raporların içerisinde, tüm yapılan işlemler detaylı bir şekilde yazılmıştır. Kontroller yapıldıktan sonra teslim alınır. Ardından etkinlik sahibine, memnuniyet derecesi sorulur. Alınan cevaplara göre şirket kendini geliştireceği ve yeni eklemeler yapacağı için, alınan cevaplar çok önem arz etmektedir.