Düğün hazırlıkları sırasında çiftlerimiz genelde çok stresli olurlar muhakkak ufak tefek sorunlar çıkacaktır. sizlerin bu sorunlar ile başa çıkacak çalışmaları yapmanız ve birbiriniz kırmadan sorunları çözebilmenizdir.

Bu tür konuları fazla abartmamak ve sakin olmak en doğru seçenekler arasında yer almaktadır.  Evliliğe giden yolda sorunsuz çift yoktur. her çiftin sorunları vardır.

Sorunlarınızı Abartmayın

Çiftler bazen farkında olmadan evlilik arefinde hatalar yapabilirler ufak tefek bu hataların üzerinde çok durulmamalı ve ilişkiyi sarsabilecek sözlerden kaçınılmalı.

Düğün hazırlıklarında etrafınızda akraba ve diğer arkadaşlarınız da sizler için  bişeyler yapmak isteyeceklerdir. aileler olaya karışabilirler bu yüzden onları incitecek sözlerden kaçınınız. genelde çiftler ailerin işin içine karışmasını kendilerine ters görselerde böyle zamanlarda çiftler benim istediklerim olmuyor hiçbirşey istediğim gibi olmadı gibi sözlerle birbirlerini incitmemeleriler. ve eşlerinin ailelerine ters düşecek tavırlardan kaçınmalılar

blank

Çiftlerin kendi ailelerinin düşüncelerini dikkate alabilecekleri durumlar söz konusu olabileceğinden bazı durumlarda istedikleri olmadığını düşünseler bile sessiz kalmayı tercih etmelidirler.

İlişki durumunun basit olaylar yüzünden zedelenmemesi görüşünü göz önünde bulundurarak eşlerinin veya eşinin ailesinin fikirlerine karşı çıkmak yerine isteklerine saygı duymaladırlar.

Böyle zamanlarda herkez çok gergin olabilir, olgun davranmak bütün sorunları çok daha kısa zamanda çözecektir. pozitif olmak gerekir. karşımızda ki insanların her an patlamaya hazır olabileceklerini unutmamak gerekir.

Her çift hazırlıklar aşamasında sorunlar yaşayabilir bunları bilerek daha dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Evlenecek olan çiftler yani evlenmek için birbirlerine uygun olan çiftler ilişki sürecinde karşılıklı saygı, sevgi, iletişim sürecinde birbirlerini tamamlayacağını düşündükleri için

ileri de yaşamlarında endişeme taşımayacaklarını düşünürler. ilişki sürecinin evliliğe dönüşmesi hayatlarında sorumluluk altına gireceklerini düşünmeleri bir anlık endişe ve paniğe neden olabilir.

böyle durumlarda sakin olun  ve evlenmiş diğer arkadaşlarından yardım alınız. bu kesinlikle sizin yanlış karar vermenize engel olacaktır. ilişki durumunun evlilik hazırlıkları aşamasında zedelenmemesi gerektiği düşüncesindeyiz.blank

böyle bir durumda kişilerin birbirlerini kırarak daha tedavi edilmesi bir yara açmalarına neden olabileceklerini unutmamak gerekebilir. ve bu tür davranışlar ayrılıkları getirebilir.

Düğün hazırlıkları aşamasında mekan seçimi, gelinlik, davetiye, ev hazırlıkları, gibi aşamalarda kişilerin birbirlerinin düşüncelerine saygı göstermeleri ve karşılıklı olarak

Kendi fikirlerinin doğruluğunu kanıtlamaya çalışmamaları gerekmektedir.

Örneğin davetiye seçimi sırasında zıt düşüncelerin en çok yoğun olduğu ve üçüncü şahıslar tarafından da çiftlere müdahele edildiğini görmekteyiz.

Her zaman evlenecek olan gelin adayının istekleri olabilir bunu anlayışla karşılamak gerekir. onların isteklerine karşı çıkmak onların tavır almalarına neden olabilir. böyle durumlarda adayların birbirlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Biz her zaman tavsiye olarak üçüncü şahısların evlilik öncesi olaylara çok fazla karışmamalarını tavsiye ederiz. ailerinde sakin olmaları ve olayları arka plandan seyretmeleri daha doğru olacaktır.

blank

İlişkilerde evlilik kararı alan çiftler için en önemli şey  evlilik kararı verildikten sonra ikili ilişkilerin düzenlenmesi ilk başda doğru düzenlenmeyen ilişkiler ilerde kalıcı sorunlara yol açabiliyor.

Çiftler karşılıklı olarak hiçbir zaman evliliğe tam olarak hazır olunmayacağını bilmeleri gerekir ki birbirlerine karşı çok fazla hata yapmasınlar

Çünkü daha önce yaşamadığınız bir hayat sürecinde karşınıza bilmediğiniz yada tahmin edemeyeceğiniz sorunlar çıkarabilir

Çiftler kendilerini tamamen evliliğe hazır hissetmemeli
Evlilik yeni bir hayat olduğu için hangi süprizlerin karşınıza çıkacağını bilemezsiniz evlilik hayatı bambaşka bir hayat yeni sorumluluklar girer hayatınıza.

blank

bekar olduğunuz dönemlerle kıyaslanmamalı evlilik hayatı içerisinde finansal sorumluluklar, aile sorumluluğu, bireylerin eşlerininin ailesine karşı sorumluluğu, çocuklarına karşı sorumluluk, ve bunun gibi karşınıza çıkabilecek sorumluluklar.

Evlenip birlikte yaşamamak karşılıklı ev hayatına alışmak birikte yaşamamak tamamen farklı bir şey çiftler birlikte yaşamadıkları için kendilerinin alışık olmadıkları düzene birden ayak uydurmaları zor olabilir.

Bunu ancak birlikte yaşayarak ve karşınıza çıkacak zorlukları birlikte aşarak öğrenebilirsiniz.

Yeni evli olan çiftler ilk yıllarında hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar evlendikleri zaman herşeyin çok iyi olacağını düşünüyorlar

Gerçek yaşam onlara bu isteklerini vermediği zaman büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak ilişkilerini koparma noktasına gelebiliyorlar. böyle durumlara sabırlı olmakta yada psikolojik destek almakta çok fayda var.

Evlilik’te en önemli şey çiftlerin birbirlerine saygı göstermeleri ve karşılıklı olarak isteklerini anlamalarıdır

blank

Evliliğin ilk yılları son derece zor olduğu için bu dönemlerde çiftler birbirlerine karçı açık olmaları karşılıklı iletişim halinde olmaları gerekmektedir.

birbirinize karşı istek ve arzularını açık olarak ifade etmelisiniz. birbir sınırlarınızıa saygı göstermeyi öğrenmeye çalışmalısınız.

Günümüzde çiftler evlilik kararlarını ailelerden bağımsız olarak alabiliyorlar fakat bu çok sağlıklı bir aile yapısını oluşturmuyor

geleneksel bir toplum yapımız olduğu için ailelerin onayı evliliğe pozitif bir katkı sağlamaktadır. ailelerden bağımsız olarak yaşamayı düşünüyorsanız o zaman tek başınıza vermeniz gereken bir karar olabilir.

Çiftler birbirleri ile ömür boyu yol arkadaşlığı yapabileceklerinden emin olmaları gerekmektedir.  Evlilik ciddi bir müessesedir. ve aynı zamanda bir ekip işidir. ekibi doğru kişiyle kurduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir