”Evlilik hazırlıkları içerisine giren çiftlerimizin en fazla üzerinde durdukları konular şüphesiz düğünlerini yapacakları mekanlar gelmektedir. düğün mekanları verdikleri hizmetler ve mekanların konumları itibari ile çok farklılık gösterebilirler. 

Bu yüzden mekan seçimleri çiftler tarafından çok farklı seçenekler olduğu için bu zaman çiftler için çok yorucu ve zaman alıcı bir günçildiği için bayağı yorucu ve zaman alıcı olabilir.”

Çiftler mekan seçmeden önce gerekli konulara dikkat etmeli ve kendileri için uygun olan seçenekler arasında hizmet almalı aksi takdirde yüksek fiyat seçenekleri karşınıza çıkacaktır. buda bütçenizin sarsılmasına neden olabilir.

blank 

Mekan Seçerken Alacağınız Hizmetleri düğün mekanı sahibi ile konuşarak istediğiniz hizmetlerin gerçekleşme aşamasında ki hizmetlere karar vermeniz sizin için önemli bir konudur bu konuları konuşarak Önceden Karar Veriniz.

Mekan ile anlaşma sağlamadan önce organizasyon yada etkinliğiniz için alacağınız alacağınız hizmetleri karşılıklı olarak konuşmanızı ve yazılı olarak belgelemenizi öneririz. 

Mekanlar sizlere onların hizmet verebileceği belirli hizmetleri sunabilecekleri gibi sadece size mekanı da da kiralayabilirler. böyle durumlarda bir organizasyon firması ile anlaşmanızı öneririz.

Düğün konseptinize uygun olarak yemekli yemeksiz yada kokteyl tarzı bir organizasyonunuz olacak ise bu hizmeti mekanın verip veremeyeceğini yada bünyelerinde böyle bir hizmetin olup olmadığını ekstra hizmetlerin neler olduğunu ve fiyatlarını başdan konuşun.

Düğün yada kına eğlencesi öncesi organizasyon ile herhangi bir süpriz yaşamamak için alacağınız bütün hizmetleri düğün öncesi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Çiftlere tavsiyemiz mekan kiralarken iyice araştırma yapmaları ve mekanın hizmetleri konusunda yeterli bilgi sahibi olmaları ayrıca son dakka süprizleri için nasıl bir bütçe uyguladıklarını iyice mekan yetkilileri ile konuşmaları

blank 

Mekan Araştırmak Yada Kiralamak İçin En Uygun Zaman

Evlenecek olan çiftlerimiz mekan araştırmaya kışın başlamalarını tavsiye ediyoruz yaz aylarında mekanlarda oluşan yoğunluk sonucu hem mekan fiyatları yüksek olacak hemde mekan sahiblerinin o tarihlerde maddi olarak da dolgun oldukları bir dönem olduğu için çok fazla pazarlık yapmayacaklardır.

Kış aylarında mekanların boş olması ve düğün organizasyonların çok nadir yapılması düğün salonların da boş olduğunu düşünürsek bu aylarda mekanlar paraya daha çok ihtiyaç duymaları nedeniyle daha cazip fiyatlara sizinle sözleşme yapabileceklerini belirtmek isteriz. 

Ayrıca düğün sahipleri çoğu zaman çok öncelerden rezervasyon yaptıkları için sizin istediğiniz tarihlerin boş olması açısından en az bir yıl önceden ön araştırmaya başlamanız gerekebilir.

Düğün sahipleri kış aylarında çeşitli avantajlar sunarlar böyle bir zamanda bu avantajlı fiyatlardan yararlanmak çok daha karlı olabilir.

blank 

Düğün Mekanları İçin Organizasyon 

Mekanlar genellikle organizasyon işlerine karışmazlar. zaten mekanların böyle bir hizmeti olsa bile organizasyon için yeterli derecede alt yapıya sahip olmadıklarından dışardan anlaşacağınız bir organizasyon firması sizler için daha iyi hizmeti verecektir.

Çünkü organizasyonun birçok seçenekleri ve özgün çalışmaları vardır düğün sahipleri bu konular hakkında yeterli bilgiye sahip olduklarını sanmıyorum.

Örneğin düğün organizasyonu için konsep çalışması yapılacak ise bu çalışmayı muhakkak organizasyon işinden anlayan yetkili bir kişi ile yaptırmanız gerekebilir. bu tür çalışmaları organizasyon işlerinde uzman ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

blank 

Mekan İle Muhakkak Yazılı Sözleşme Yapın

Düğün mekanları ile sorun yaşamamak yada düğün tarihinde herhangi bir aksilik olmasını istemiyorsanız kontrat yaparak işinizi garantiye alın. mekan ile yaşanabilecek sorunların çözümü sizi çok üzebilir bu yüzden istediğiniz hizmetlerin yazılı olduğu bir sözleşmeyi karşılıklı olarak okuyarak imzalayınız. 

Düğün tarihini, düğün için mekanın hizmetlerini, düğün iptal şartlarını, yaşanabilecek olumsuz hava şartarından dolayı alternatif olarak yeni salon tayin edilmesini, ne kadar depozito ödediğinizi ve kalan bakiyenizi ödedediğiniz ücret içerisinde hangi hizmetlerin yer aldığını, özel olarak istekte bulunduğunuz diğer ayrıntıları yazılı olarak sözleşmenin içerisinde olduğunu kontrol ederek imzalamanızı öneririz. 

Mekanlar Hangi Hizmetleri Verirler

Öncelik olarak düğün konseptinize uygun bir düğün teması seçmeli ve yapacağınız etkinlik için ne tür hizmetler istediğinize karar veriniz. Bazı mekanlar sizin istediğiniz hizmetleri vermeyebilir. böyle durumlarda dışardan bir organizasyon firmasından destek alabilirsiniz.

blank

Örneğin düğün mekanları fotoğraf çekimlerine yada kişilerin müzik sistemlerine karışmazlar yada Catering hizmeti vermezler. Böyle durumlarda fiyat üzerinde değişimler meydana gelecektir özellikle istediğiniz hizmetlerin karşılığı için ücret ödeyiniz eksta almayacağınız bir hizmet için ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Son dakka ya kalmış aksi bir durum size yüklü miktarda ekstra harcamalara neden olabilir 

Mekanın Konumu ve Ulaşımı hakkında bilmeniz gereken detaylar

Vereceğiniz etkinlik için gelecek olan misafirlerin ulaşım sorunu nu dikkate almanızı öneririz. 

Ucuz fiyata mekan kiralayıp misafirlerinizin yol konusunda büyük zahmetlerle mekana gelmesini istemiyorsanız. mekana ulaşım için servis kaldırmalısınız aksi takdirde ulaşım sorun olacaktır. yada bulunduğunuz çevreye yakın olan bir düğün salonu ile anlaşmalısınız.

Örnek olarak yemekli bir düğün veriyorsunuz ve mekanın ulaşımı uzak olduğu için misafirlerinizin saatler öncesinden yola çıkamaları gerekebilir. böyle bir durum da misafirlerinizin katılımlarında sorunlar yaşanacak ve düğüne katılım sayısı düşecektir.