Mekanlar fiyatlarını bazen çok abartılı tutabilirler yada çok ün yapmış bir firma sizinle çok fazla pazarlığa oturmayabilir. böyle durumlarda hem mekanı çok sevdiğinizi hemde bütçenizin sınırsız olmadığını hissettirecek şekilde konuşma yapmanızı öneririz.

Düğün mekanlarının fiyatlarını etkileyenler arasında mekanın yeri, düğün için vermiş olduğu hizmetler, davetlilerin sayısı, ikram çeşitleri gibi etkenler mekanın fiyatını etkilemektedir. mekanların fiyatları her zaman gün ve tarihe göre değişebilir hafta içi hafta sonu farklı fiyatlar uygulanabilir.

Yapacağınız düğün organizasyonu için mekan araştırmasına düğün tarihinizden 5 yada 7 ay  önceden başlamanızı şidetle tavsiye ederiz. mekanın size vereceği hizmetleri muhakkak kagit üzerine dökünüz. ve karşılıklı olrak sözleşme yada kontrakt imzalayınız

blank

Her zaman şunu söyleriz mekanlar kış aylarında çok yoğun olmadıkları için bu tarihlerde indirim yaptırma imkanı çok daha fazladır ayrıca bu tarihler fiyat pazarlığına daha uygundur.

kış aylarında sezonun çok dolu olmaması ve mekanların maddi ihityaçlarından dolayı mekanı daha uygun fiyata tutmanıza olanak sağlayabilir. mekana giderken yanınızda muhakkak bir alternatif mekanda götürünüz yani olmazsa olmaz gibi izlenimler bırakmayınız.

mekanın çok güzle olduğunu ve çok beğendiğinizi söyleyebilirsiniz ama sadece bu mekan ile ilgilendiğinizi söylemeyiniz farklı mekanlara da baktığınızı hatta onlar ile de konuşacağınızı söyleyebilirsiniz. bu tür konuşmalar bazı mekanlarda geçerli olsa bile bazı durumlarda ters tepebilir

bu konuda fazla alternatif sunacak şekilde çok iddalı konuşmamanızı tavsiye ederiz.  

blank

bazı mekanlar prensipli çalıştıkları için kendilerini diğer firmalar ile kıyaslamanıza bozulabilirler. böyle durumlar hassas konular olduğu için o anki karşılıklı ruh halinize ve karşınızda bulunan muhatap kişiye göre değişebilir

Üstelik bu mevsimlerde çeşitli kampanyalar uygulanmakta olup siz de bu kampanyalardan veya ekstra hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

düğün mekanlarının uyguladıkları eskra hizmetleri sizlere kampanya olarak ikram edebilirler. veya  eksra olarak yapılacak olan hizmetlerin karşılığında fiyat indirimi yaptırabilirsiniz. 

çok aşırı fiyat indirimi yaptırmak yada çok aşırı bir pazarlık yaptırmak da çok doğru değildir. sonuç olarak ilerki tarihde bir hizmet alacağınızı ve insanlardan para kazanmadan sizlere hizmet etmelerini istemeniz çok doğru bir seçenek değildir.

makul derece de pazarlık yaparak bütçenize uygun hizmetleri almanızı öneririz.