Son zamanlarda yeni fikirlerin ön plana çıkması ile birçok çift internet ve sosyal medya hesaplarından gördükleri trand tasarımları firmalardan istemeleri üzerine davetiye firmaları da bu fikirler uygun yeni örnek modeller üretmişlerdir. enson tercih edilen davetiyeleri yeni ve özel modeller kategorilerinde bulabilirsiniz.

Davetiye Çeşitlerinde En Çok Tercih Edilen Modeller

Farklı renk ve farklı tasarım unsurları ile davetiye modelleri çok sayıda tercih fırsatı sunuyor. Bu modellere bakıldığında bazı modellerin diğerlerine göre daha çok tercih edildiğini görüyoruz. En çok tercih edilen davetiye çeşitlerine baktığımızda öne çıkan davetiye modelleri şu şekilde bakabiliriz.
Düğün Davetiye Modelleri

Düğün davetiyelerinde en çok tercih edilen modellere bakıldığında modern davetiye modellerinin öne çıktığını görüyoruz. Modern davetiye modellerinde daha çok yeni tasarımlar ve özgün dizaynlar öne çıkıyor. Tasarımlarda görülen tasarımlara bakıldığında dantel görünümlü modeller ile beraber çiçek görünümlü ve nazar boncuğu tasarım ve özel modeller en çok tercih edilen modeller olduğunu görülüyor.

Modern davetiye modelleri arasında dikkat çeken düğün davetiyeleri arasında pembe, kırmızı ve mavi rengin hakim olduğunu görüyoruz. Ayrıca beyaz ve krem renklerinde çokça kullanıldığı bu modellerde floral davetiye modelleri en cazip örneklerindendir.. Floral düğün davetiyeleri ile canlı ve renkli çiçek tasarımlı düğün davetiye modelleri elde edilebiliyor. Her tür çiçek ile oluşturulabilen bu modeller yeni dönemin trend tercih olurken gül, papatya, sümbül, menekşe ve diğer çiçek tasarımlarında davetiyeler görebiliyor.

Nişan ve Kına Davetinde Trend Modeller

Kına ve nişan davetiyelerinde kullanılan en trend tercihleri baktığımızda kırmızı rengin öne çıktığını ve üç boyutlu tasarımların çok tercih edildiğini görebiliyoruz. Özellikle kına davetlerinde kullanılan kına ve mum tasarımlı kına davetiyeleri ile beraber nişanlarda kullanılan bindallı dekoratif özelliğe sahip davetiyeler yeni dönemde en çok tercih edilen kına ve nişan davetiyesi olarak kullanılıyor. Bu modeller değişkenlik göstererek ilkbaharda daha çok kullanılırken sonbaharda ise daha koyu tonlu renkler kullanılıyor.

Özel Davetlerde Kullanılan Davetiyeler

Davetiyeler kullanım amacına göre farklı amaçlara uygun şekilde tasarlanabiliyor. Resmi davetler için kullanılabilen davetiyeler aynı zamanda toplantı ve yemek gibi diğer ortamlar için de seçenek oluşturabilir. En çok kullanılan türlere bakıldığında klasik davetiyelerin öne çıktığını siyah ve beyaz rengin sık sık kullanıldığını görebiliyoruz. Toplantı davetlerine katılımda ise daha çok ekonomik tasarımlı modelleri tercih edilirken tek boyutlu ve işlevsel özellikli davetiyeler kullanıyor. Kart halinde olan bu modeller genellikle adres ve konu içerikli yazıya sahiptir. Bunların yanında yemek davetlerinde ise daha renkli ve daha özgün tercihlerin öne çıktığını görüyoruz.

Klasik Tercih Haline Gelen Davetiyeler

Davetiyeler tasarımları ve özellikler özel seçimler oluştururken klasik haline gelen tasarımlarla özel amaçlı davetiyeler tasarlanabiliyor.
– Toplantı ortamına göre davetiyeler
– Nişan merasimi davetiyeleri
– Düğün davetiyeleri
– Özel tasarımlı davetiyeler

Bu tasarımların en çok tercih edilen modelleri kendi türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Düğün davetiyeleri için farklı tarzda tercihler kullanılırken kına ve nişan merasimlerinde ise daha farklı daha farklı konseptte tasarımlar kullanılmaktadır. Yemek daveti ve özel ortamlara göre tasarlanan değişik modeller arasından da tarza göre ve beğeniye göre tercihler yapılarak en çok tercih edile davetiye modelleri seçilmektedir.