”Yeni işyeri açılışlarında organizasyon ve reklam şirketlerinin önemi hayli fazladır. Örneğin açılışını yapacağınız firma için kimlik çalışması. (kurumsal kimlik çalışmalarını hepimiz biliyoruz). Firma kartviziti, El ilanı, Broşür, Davetiye, Föy, Katalog gibi tanıtım ürünlerinin çalışması ve matbaa da baskısının yapılması.”

Firmanız için açılış yapacak olan organizasyon firmaları  son zamanlarda daha önemli bir etkiye sahip olduklarını görmekteyiz. açılış için gerekli olan ön çalışmaların yapılması ve firma ürünlerinin yada isminin son derece önemli bir şekilde insanlara duyurulması için bir organizasyon düzenlenmeli ve gerekli olan ön çalışmaların hızlı bir şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir.

Bir ürününün tanıtımı veya işyerinizin açılışında organizasyon düzenlemek istiyorsunuz fakat bu organizasyon hizmetini hangi firmalardan alınması gerektiğini bilmiyorsanız kafanızı karıştıran bu tür sorulara cevap bulmaya çalışacağız. her zaman bizlerin güvenebileceği ve işlerimizi gönül rahatlığı ile yaptırabileceğimiz organizasyon firmaları ile çalışmamız uygun olacaktır.

Organizasyon Firmaları Ne Tür Hizmetler Veriyorlar.?

Organizasyon firmaları  açılışı yapılacak firma için ön hazırlık çalışmaları yapmakla beraber firma için kurumsal kimlik çalışmaları ve firma mekan önü süslemeleri firma tanıtım standartları, tanıtım eleman hizmetleri, hostes temini, müzik ve ses sistemleri gibi mekan açılış için gerekli olan bütün hizmetleri vermektedir.

Açılış Organizasyon Hizmetlerinin Karşılığı Nedir.?

Açılış organizasyon hizmetlerinin ana temel nedeni işyeri ve ya bir ürünün halka tanıtımı sırasında profesyonel hizmet almaktır. bu hizmetin bedelinin karşılığı iler ki zamanlarda muhakkak geri dönüş sağlayacaktır. öncelikle mağaza da bulunan ürünün müşterilere daha kolay yoldan anlatılması ürünün daha çabuk tanınmasına neden olacaktır. uzun uğraşlar ve harcamalar sonucu satılacak bir ürün bir tanıtım ile daha kolay bir şekilde tanıtılmasını sağlanacaktır.

Açılış Organizasyon Fiyatları Çok Yüksek Mi.?

Organizasyon fiyatları bütün bütçelere göre ayarlanmaktadır almakta olduğunuz hizmete göre fiyat paketleri sunulmaktadır. organizasyon sırasında misafirler için ikramlarda bulunabilirsiniz. bunun için catering hizmeti ve ya ikram hizmetlerini tercih edebilirsiniz bu tür hizmetler davetli sayısına göre ayarlanmaktadır.

Açılış Organizasyonu Yapmam Çok Gerekli Mi.?

Organizasyonun işyeri ve mekan açılışlarında ürün tanıtımı veya mekanın varlığını etrafa ve yoldan geçen insanlara duyurmak tanınmış kişileri davet ederek sivil toplum kuruluşları ve dernek başkanlarının katılımını sağlayarak onlarla mekan önünde fotoğraflar çekmek bir çeşit reklam olabilir yada ilk gün sessiz sedasız bir işyeri açmak size çok fazla bir şey kazandırmaz.

Firmanızın sesini duyurmak ve toplu şekilde insanların katılımlarını sağlayacak gösterişli bir açılış yapmak için ve çevrenizde bulunan esnaf yada şahısların  sizin sesinizi duymaları için gösterişli bir organizasyon yaparak çevre insanı ve yoldan geçenler tarafından merak uyandıracak etkinliği yapmak olacaktır. kısaca söylemek gerekirse açacak olduğunuz mekandan beklentiniz var ise bu açılışı yapmanız yada firmanızın açılışına önem vermeniz bi o kadar zorunludur.

Açılış Organizasyonları Ne Kadar Zaman Sürer.?

Açılış organizasyonların katılımcı davetlilerin mekana icabet etmeleri ve mekanda kaldıkları müddet boyunca sürer eğer insanlar mekana gelmekte akın ediyorlarsa ve açılış için bir ilgi varsa açılışın süresi programın durumuna göre şekillenir.

bunun gibi soruların cevaplarını hep birlikte bulmak için açılışını yapmış olduğumuz firmaları ile olan diyaloglarımızı ve istedikleri hizmetleri sizlere aktaracağım.

Neden Açılış Organizasyonu Yapmalıyız ?

Açılış Organizasyonlarının asıl amacı müşteri hedef kitlenizin dikkatini çekip müşterilerin beğenisini kazanmaktır.

Müşterilerinizin sizi fark etmelerini sağlamanız için mekan önüne belirli çalışmaların yapılması gerekir Örneğin balon süsleme, bayrak süsleme, gösteri organizasyonları, hostes, palyaço, açılış kokteyl, ses sistemi, dj hizmeti gibi ilgi çekici gösterilerin yeni açılış yapılacak olan mekanın ticaret hayatına atılırken

Kendisini çevre insanlarına, komşu esnafa, yoldan geçen davetsiz misafirlere duyurması ve kendisini haberdar etmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Açılış yapacak olan müşterilerimiz için organizasyon firmalarının önemi ve gerekliliğini sizlere yaşanmış bir olay ile anlatmak istiyorum. işyerimizde firma için kurumsal kimlik çalışmalarını yaparken konu işyeri açılışlarına geldiğinde müşterimize şöyle bir soru sordum. İşyeriniz için açılış yapacak mısınız diye ?

Dursun bey aslında düşünüyoruz açılışlar nasıl olur ne gibi faydaları olur diye söylediğinde bu konu tam bize göre diyerek söze başladım

Dükkanın önünde 2 tane palyaço dayanıp ellerine verdiğimiz ilanları dağıtsalar ve yoldan geçen misafirleri için sınırsız pamuk şeker ve patlamış mısır ikram etsek ilave olarak sevenler için Osmanlı macunu dağıtsak ve çevredeki insanların dikkatini çeksek iyi olmaz mı ?

aynı zamanda cadde de birde mehter takımı yürüyüşü yaptırsak, mağaza önünde canlı yayın yapsak ve mağaza önünde bistro masalar koyup davetliler için ikramlar sunsak birde mağaza önünü komple balonlarla süslesek yoldan gelip geçenler ve çevredeki insanların dikkatini çekmeyi başarsak birde DJ ile anons yaptırsak nasıl olur dedim.

Müşterimiz aniden çok güzel saydın ama parası çok olur dedi. bende direk olarak hiç duraksamadan hayır beklediğin fiyattan daha az olacağı kesin dedim. çünkü ben zaten müşterimizin reklam ve tanıtım işlerini yapıyoruz. Hepsini hem bizim için iş olur hem de sizin işinizi daha iyi bir şekilde etrafa duyurmuş oluruz dedim ve vermiş olduğum fiyatı kabul etti işi aldık.

Şimdi burada demem o ki reklam için harcanan para çöpe gitmez bir şekilde geri dönüş sağlar biz sizden aldıklarımızı başka bir şekilde yine reklama çeviriyoruz yani her şeyin başı reklamdan geçer.

Örnek verecek olursak a caddesinde bir fırının sessiz sedasız açılması mı yoksa ihtişamlı bir şekilde ses getirecek şekilde açılması mı daha önemlidir. Tabiki ses getirecek etrafa duyulacak mehter takımının marşı ile sokak canlanacak ve insanların akın etmesine sebep olacak bir şekilde işyerinin açılması daha faydalı ve daha çok müşterinin gelmesine neden olacaktır.

Açılış organizasyonu ve tanıtım firmaları faaliyetleri

Organizasyon firmaları genel olarak mağaza, işyeri, fuar, bayii gibi benzeri kurumların açılışlarını yapacakları zaman ön çalışma olarak yapılacak olan açılış mekanı hakkında bilgi sahibi olurlar.

Kurumsal kimlik çalışmaları reklam ve tanıtım işi yapan firmalar tarafından yapılırlar. örneğin işyeri önüne tabela olarak reklam hizmetleri yapan bir firma tarafından yapılır.

Açılış organizasyonu yapan firmalar bünyelerinde canlı yayın araçları pamuk şeker ve patlamış mısır tezgahları dj sistemi, mehter takımı palyaço, bistro masa gibi ekip ve ekipmanları bulundurmak zorundadırlar. Çünkü son dakika başka birine güvenip te aksilik çıkmaması için açılış için gerekli olan ekipmanlar organizasyon şirketlerinin depolarında mevcuttur.

firmaların açılış günlerinde sabahın erken saatlerinde ürünlerini işyeri önüne yığarlar ve açılış saatine kadar gerekli olan bütün çalışmayı yaparlar. gerekiyorsa bir gün önceden bile yapılması gereken çalışmaları yaparlar.

Profesyonel bir açılış firması işini son güne bırakmaz ve son gün sürprizlerini de müşterisine yansıtmaz. bünyemizde bulunan açılış işi yapan organizasyon firmalarını inceleyerek kendinize uygun olan ve sizin işinizi en doğru yapacak olan firmayı seçebilirsiniz. bizim amacımız çalışan esnafımızın işlerinin iyi olması ve yüzlerinin gülmesi kısaca bütün insanlığın huzurlu ve mutlu olması

Açılış Organizasyon Hizmetleri ve Organizasyon Çeşitleri

Açılış organizasyonlarında hizmet veren öncü firmalar arasındayız.  Organizasyon adına yapmış olduğumuz çalışmalarda müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Müşterilerimizin reklam tanıtım ve kurumsal firma için logo ve diğer firma tanıtım baskı çalışmalarını da yapmaktayız.  öncelik olarak açılışı yapılacak olan firma için logo tasarımı, firma kartviziti, firma kataloğu, el broşürleri ve tanıtım föyleri çalışmalarını da hizmet olarak sunmaktayız.
Günübirlik çalışmalardan uzak duran firmamız hizmet verdiğimiz müşterilerimize her türlü desteği sağlamaktadır.

Açılış öncesi birlikte çalışacağımız  açılışı yapılacak olan firma için davetiye tasarımı yaparak bünyemizde bulunan matbaalarımızda davetiye baskısını da yapmaktayız.  Reklam hizmetleri temel işimiz olduğu için bir firma için nelerin gerekli olduğunu gayet iyi biliriz. kimlik çalışmalarında firmalar için benzersiz çalışmalar yapmaktayız

Organizasyon Firmaları Açılış İçin Gerekli mi 

İşyerinizin tanıtımını yapmak ve müşteri potansiyelinizin artmasını istiyorsanız öncelik olarak firmanızın veya satacak olduğunuz ürünleri çevrenize tanıtmanız gerekiyor.  Bugünlerde organizasyon firmaları açılışlarını yaptıkları firmaları çeşitli tanıtım yöntemlerini kullanarak hem yoldan geçen sıradan insanlara hem de firma müşterilerine yönelik çalışmalar yaparak seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Eğer bayii, mağaza, işyeri, market, cafe ve bunlar gibi bir işyerinde ürün satmak yada bir ürünün tanıtımını yapmak istiyorsanız öncelik olarak kendinizi tanıtmak ve sizin kim olduğunuzu etrafınıza bildirmek zorundasınız. yani kısaca firmanızın açılışını ve bulunduğunuz adreste sizin varlığınızı bir şekilde müşterilerinize bildirmelisiniz.

Açılış İçin Gerekli Olan Malzemeler 

Çalışmalarınızı bir organizasyon firması ile anlaşarak yapabilir. yada kendiniz gerekli olan malzemeleri kiralayarak da yapabilirsiniz. size tavsiyemiz bütçenizi sarsmayacak şekilde bir organizasyon firması ile anlaşmanız ve ufak çaplı da olsa bir tanıtım yaptırmanız gereklidir.

firmalar ve bayiler için ürünlerinin tanıtımı ve satışı için açılış öncesi organizasyonun yapmadan önce firma için özel tanıtım çalışmaları yapılarak firma hakkında detaylı ön çalışma yapılmalıdır. firma kurumsal tanıtım ve çalışmalarını uzman tasarımcılara hazırlatmak gereklidir. firmanızı tanıtın ve ürünlerin hakkında insanları bilgilendiriniz

İhtişamlı bir açılış sizin esnaf çevrenize ve yoldan geçen insanlara mağaza yada işyerinizin açılışını haber vermeniz için en güzel reklamlardan biridir.

Related Posts