Davetiyede Bulunması Gereken Bilgiler

Düğünlerin, nişan törenlerinin, sünnet düğünlerinin vb. olmazsa olmazı davetiyelerdir. Günümüzde telefon ya da benzeri cihazlar sayesinde iletişim çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor olsa da insanlar için çok özel olan günlerde davetiyeler büyük önem taşıyan davet araçları olmaya devam ediyor. Uzun yıllardan beri insanların özel günlerini sevdikleri ile paylaşmak için göndermiş oldukları davetiyeler günümüzde de değerlerinden ve önemlerinden hiç bir şey kaybetmedi.

Düğün gibi özel günlerin en önemli parçası haline gelmiş davetiye seçenekleri oldukça fazladır. Her zevke ve beğeniye göre uygun yapıya sahip pek çok ilgi çekici tasarıma sahip olan davetiyelerin varlığı söz konusudur. Sevdiklerinizi özel gününüzde yanınızda görmek istediğinizde nasıl bir davetiye tercihi yapacağınız son derece önemlidir. Bununla birlikte davetiyenin üzerine verilmekte olan davetle ilgili doğru ve detaylı bilgiler verilmesi de son derece büyük önem taşımaktadır.

Düğün Davetlerinin Olmazsa Olmazı Davetiyeler

Hayatınızın en özel ve benzersiz anlarından biri olan düğün ya da nikahınıza eşinizi, dostunuzu ve arkadaşlarınızı davet etmek istediğinizde onları çok özel tasarıma sahip olan bir davetiye ile davet etmek istediğinizde pek çok seçeneklerin varlığı söz konusudur. Renkli, esprili, romantik her beğeniye ve bütçeye uygun niteliklere sahip olan davetiye modellerinin varlığı söz konusudur. Yüzlerce tasarım ve seçenek arasından zevkinize uygun bir davetiye konusunda karara vardığınızda çok önemli olan bir diğer konu ise özel gününüze çağırmak istediğiniz insanlara hitap edecek çok özel sözlerin yazılmasına sıra geldi.

Davetiye Üzerinde Mutlaka Bulunması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Seçmiş olduğunuz davetiyenin rengi, tasarımı ve modeli kadar önemli olan bir diğer konu ise davetiyenin üzerine yazılması gereken bilgilerdir.
– Eğer yemekli bir düğün yapılacaksa düğün davetiyesi üzerine kız ve erkek tarafı anne-baba isimleri ve bu isimlerin altına telefon numarası yazılmalıdır.
– Davetiyenin üzerine yazılacak bilgiler kadar önemli olan bir başka konu ise davetiye sayısıdır.
– Eğer yemekli bir düğün daveti organizasyonu söz konusu ise düğün davetiyesinin üzerinde “davetimiz yemeklidir, lütfen katılım durumunuzu bildiriniz” şeklinde bir ibare bulunması organizasyonun eksiksiz bir biçimde hazırlanmasına ciddi katkı sağlayacaktır.
– Davetiye üzerinde düğün tarihi, saati, adres bilgileri ve düğün organizasyonun gerçekleştirileceği düğün salonunun belirtilmesi çok önemlidir.
– Dışı koyu renkli zarf karton ise simli gri yahutta yaldızlı altın rengi kalemler kullanılarak davetiye sahiplerinin adları yazılabilir.

Davetiye Sahibinin İsmi Nasıl Yazılır?

– Sayın Mert – Buse YILDIZ (En doğru yazım şekli çiftlerin adlarının birlikte yazılmasıdır.)
– Sayın Mert YILDIZ ve Eşi (Eşlerden birinin adı bilinmiyor ise bu şekilde belirtmek nezaket kuralları çerçevesinde önemlidir.)
– Sayın Buse YILDIZ ve Eşi (eşlerden bir diğerinin isminin bilinmediği durumlarda nezaket kuralları gereği bu şekilde yazılması önemli bir konudur.)
– Sayın Buse YILDIZ ve Ailesi şeklinde de yazılması uygundur.
– Davetiye yazımlarında yazım hatası ve imla kurallarının doğru olması son derece önemlidir.

Düğün Davetiye Sözleri Seçimin Önemi

Düğün davetiyesi seçimi hem zahmetli hem de sıkıntılı bir süreçtir. Eğer bu süreç içerisinde davetiyenizin nasıl olması gerektiği konusunda hiçbir fikriniz yoksa biraz daha sıkıntı yaşayabilirsiniz. Hele bir de onlarca seçenek arasında kararsızlık yaşıyorsanız işte o zaman epey zorlanabilirsiniz. Davetiye seçerken hem tasarımı hem de davetiye sözlerinin nasıl olması gerektiği konusunda uzun uzun araştırmalar yapmalı ve oldukça hassas davranmalısınız.
Davetiye seçimi yaparken mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Bu nedenle araştırmalar yapmalı ya da büyüklerinize danışmalısınız. Tasarımının tam anlamı ile göze hitap ediyor olmasının çok önemli olduğu gibi davetiye içinde yazan sözlerin doğru tercih edilmesinin de önemi çoktur. Düğün organizasyonunuzun temasına göre düğün davetiyesi seçebilir ya da kendi tarzınıza, mesleğinize, aşkınızın büyüklüğüne göre davetiye sözleri tercih edebilirsiniz. Herkesin beğenisini kazanacak, tüm davetlilerde heyecan uyandıracak en güzel ve en farklı davetiye sözleri tercih edebilirsiniz. Biraz araştırma yaparak biraz da yaratıcılığınızı ortaya koyarak bu işin hiçte zor olmadığını göreceksiniz. Düğünlerin en muhteşem düğün olması için artık klasik davetiyeler değil sıra dışı, özel tasarım davetiyeler tercih edilmektedir.

– KONSEPTE UYGUN OLARAK DÜĞÜN DAVETİYESİ SÖZLERİ

Öncelikle düğün merasiminin nasıl olacağı konusunda karar vermeniz gerekmektedir. Mekânın ve düğün merasiminin nasıl olacağı hakkında alınan kararların ardından düğün davetiyesinin tasarımının ve sözlerinin belirlenmesi gerekmektedir. Düğününüze gelmesini istediğiniz sevdiklerinizi en özel ve en güzel sözler ile çağırmak çok önemlidir. Oldukça detaylı ve oldukça önemli olan davetiye seçiminin asla son zamana bırakılmaması gerekmektedir. Düğün davetiye seçimin tatlı bir telaştan ibaret olmasına rağmen tasarımın belirlenmesinin ardından sözlerin ve cümlelerin belirlenmesi sizi biraz zorlayabilir. Sevdiğiniz insan ile ömür boyu mutluluğa adım atacağınız düğün günü yaklaşırken tatlı telaşları başarılı bir şekilde atlatmanız gerekmektedir. Düğün konseptinize göre en uygun olan davetiye sözlerini tercih etmeniz sizin için en doğru karar olacaktır.

– DAVETİYEDE ÖNEMLİ BİLGİLERE MUTLAKA YER VERİN

Düğün davetiye sözlerinin seçimi son derece önemlidir. Düğün davetiyenize bu nedenle önemli bilgilerin yer verilmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Düğün ile ilgili ayrıntıların davetiye üzerinde yer alması gerekmektedir. Hem net hem de kısa bilgilerin olması ve mektup gibi olmaması önemlidir. Yemekli ya da yemeksiz olup olmadığı konusunda bilgilerinde bulunması gerekmektedir. Davetlilerin kendisini özel hissettirecek sözler ile düğüne çağrılması çok hoş bir incelik olmaktadır. Davetiyelerin davetliler tarafından hatıra olarak saklanabilmesi açısından en güzel sözler ile tasarlanmış olması çok önemli olmaktadır.

– DÜĞÜN DAVETİYE SÖZLERİ NASIL OLMALIDIR?

*Mutluluğunuzu ve aşkınızı yansıtan en güzel sözler tercih edilmelidir.
* Mesleğinize uygun olarak avukat, doktor ya da muhasebe terimleri içeren sözler ile komik bir hale getirilmesi de uygun olmaktadır.
*Hayallerinizi sığdırdığınız düğün davetiyenizi herkesin beğeneceği sözler ile süsleyerek, uzun yıllar boyunca hatıra olarak saklamasına olanak tanıyabilirsiniz.

Related Posts