Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Düğünlerin teması her şeyden önce hayalleri süsleyen en öneli etkenlerdendir. Bu sebepten ötürü, düğün hazırlıklarında önce gelinlik, sonra düğün salonu ve tabi en önemli, heyecan dolu karar verme aşaması olan davetiyeler gelmektedir. Davetliler veya uzaktan izleyenler açısından küçük bir detay olarak görülse de çiftler için en anlamlı, uğraşısı dahi heyecan verici aşamalardan biridir. Tercih edilen detaylar ve ayrıntıların tamamı, çiftlerin istekleri doğrultusunda ilerlese de düğün konseptine uyumlu olması en doğru tercihtir.

Düğünün temasına uygun olmayan davetiyeler, alakasız durum gibi görülmesine ve özensiz davranılmış havası vermeye neden olabilir. Davetiyelerin siparişleri, düğüne 2 ya da 2.5 ay kala verilmesi gerekir. Bunun için zaman bulamayan çiftlere son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte, e- davetiye hizmeti veren siteler yardımcı olmaktadır. Büyük bir zaman kaybından kurtaran ve bilgisayar başında hazır olanı değil, hayalleri tasarlamayı gerçekleştiren bir olanaktır. Tercihler yapıldıktan sonra basım aşamaları hemen hemen 1 haftayı bulmaktadır.

Bu nedenle zaman kaybı yaşanmaması ve dağıtım sürecine de zaman verilmesi için erken teslim alınması gerekir. Son yıllarda davetiyelerin sunum şekilleri için davetliler bile heyecanlanır hale gelmiştir. Büyüleyici kutularda, mükemmel bir şekilde sunulan davetiyeleri almak için sabırsızlananlar dahi hiç şüphesiz ki vardır.

blank

Düğün konseptlerine göre davetiyeler nasıl olur?

Eğlence ağırlıklı, kokteyle yer verilmeyen düğün organizasyonları için, eğlenceli ve klasik davetiyeler tercih edilebilir. Üzerinde küçük dokunuşlar yapılarak sunulan davetiyelere, misafirlerin beğenmemesine yer verilmeyecek kadar sıra dışı ve güzel bir tasarım olabilir.

Örneğin;
– Şık bir kutu içerisinde davetiyenin yanında çikolata veya şeker eklemesi.
– Özenle bastırılmış resimli veya isimli poşetler içerisinde sunma.
– Davetiyeye ek olarak tercih edilen kartondan küçük el çantası.

Daha birçok seçeneğe göre durum farklılığı olabilir. Kır düğünlerine özel konseptlerde, en iyi şekilde farklı tasarımlara hakim, bahçe anımsatıcı, uğur böcekleri kelebekler, çiçek baskıları ve daha sınırsız bir çok seçeneği tercih etmek mümkündür. Sadece avangart işlemeli, ağır ve altın işlemeler olan davetiyelerin tercih edilmemesi daha uygundur. Plaj konseptlerinde, deniz kabukları, deniz yıldızları, tül detayları ile renklendirilebilir. Özellikle son trend tasarımlarda kullanılan kabartmalı baskılar, güpür detaylarının en ince şekilde işlenmiş hali, 1 sınıf baskı uygulaması ile gerçekleştirilen tasarımlar daha çok tercih edilmektedir.

Püsküllü, kumaşlarla kaplı davetiyeler, gelinlerin tercihleri sıralamasında ilklerde yer almaktadır. Profesyonel tasarımların bir araya getirilmesi, sedefler ve incilerle süslenmesi, çiftlerin ince detaylı olarak talep ve isteklerine göre değiştirilmesi mümkündür. Düğün organizasyonları planlanmadan önce, davetli listesinin hazır olması da, davetiye kapaklarında baskılı bir şekilde yer alması için büyük bir kolaylıktır. Özellikle davetiyenin kalitesini arttırmak için en etkili yöntemlerdendir. Düğün davetiyelerinde göze çarpan en büyük detaylar, aksesuarları ve kabartmaları olmaktadır. Minik ayrıntılar düğün davetiyelerinde mükemmel görünüme neden olabilir.

Yeni Sezon Düğün Davetiyesi İpuçları Yeni Trendler

Evlilik hazırlığında olan çiftler için oldukça önemli olan davetiye modelleri, yeni sezonda kendilerinden söz ettirecek nitelikteler. Farklı farklı modellerin bulunduğu davetiyeler arasında seçim yapmakta zorlanan genç çiftler için bazı ipuçlarını paylaşmak faydalı olacaktır. İşte merak edilen yeni düğün davetiyesi trendleri.

Hangi davetiye modelleri ön planda?

İlk göze çarpan davetiye modelleri kesinlikle vintage ve retro tarzında olan davetiyeler. Geçmişin modasının tekrar canlandığı günümüzde davetiyelerin tasarımına da bu yansıtılmış. Bu yüzden trend olan bir davetiye kullanılmak isteniyorsa alternatifler arasında öncelik belirlemek doğru bir karar olacaktır. Sade davetiye modelleri seçilmeye devam ediliyor olsa da geçmiş zamanlara göre popülerliğini geride bıraktı denilebilir. Ön plana çıkan davetiye modelleri için örnek vermek gerekirse :

– Vintage davetiyeler: Eskinin yeniye uyarlanmasıyla modernleştirilen bu davetiyelerde zarfların üzerinde minik dantel işlemelere rastlamak mümkündür. Aynı zamanda davetiye üzerinde bulunan retro görsellerle bütünleştirilmesi ayrı bir hava yaratır. Gelinlik modeli ve düğün konseptinde de vintage tarzı kullanılmışsa, misafirlere daha düğüne gelmeden bu atmosferi yaşatmak için doğru bir seçim olacaktır.

– Retro davetiyeler: Yaklaşık olarak 15 – 20 yıl geçmişe dönerek dönemin modellerinin günümüzle modernize edilerek kullanıldığı halidir. Pek çok üründe kullanılan retro tarzı artık davetiye modellerinde de bir akım haline dönüştü. Pastel tonları kullanılarak çiçek desenleriyle süslenen ve kraft zarflarla birlikte hasır iplerle de zenginlik katılan bu davetiye seçeneği retro konseptinde düğün yapmak isteyenler için mükemmel olacaktır.

– Sulu boya efektli davetiyeler: Yaz aylarında açık alanda ya da kır düğünü yapacak olan çiftler için son derece ideal olan modellerdir. Misafirlerle yüz yüze gelmeden önce merhaba! Denilecek olan bu davetiyelerle gördükleri anda düğün konseptinin havasına onları sokmak mümkün olabilecektir. Gösterişten uzak fakat zarif bir tercihle zevkin açık yüreklilikle ortaya konulduğu bu davetiye modelleri yaz aylarındaki düğünlere imzasını atmaya hazırlanmaktadır. Hem farklı hem de eğlenceli görüntüsüyle kesinlikle görenleri mest edecektir. Herkesin akıllarında kalıcı bir iz bırakacak olan bu davetiye modelleriyle zarafetin yansıtılacağı kesin.

– Tropikal davetiyeler: Adından da anlaşılacağı gibi son derece eğlenceli bir yapıya sahiptirler. Palmiye yaprakları ve tropikal motiflerle süslenmiş canlı renklere sahip bu davetiyeler herkesin beğenisini kazanmaktadır. Senenin trendleri arasında yer alan tropikal düğün davetiyeleri gösterişli oldukları kadar şık ve zarif modellerdir. İstenirse yeşil konsept tasarlanarak üzerine varaklı yazılar eklenebilir, istenirse keten iplerle süslemesi yapılarak doğanın güzelliği yansıtılabilir. Ayrıca davetiye görselinde kullanılan çiçek desenleriyle misafirlerin daha düğüne gelmeden tamamen doğayla bütünleşmesi sağlanabilir.

Tüm davetiye modelleri yeni trendler arasından rahatlıkla seçilerek kullanılabilecek keyifli tasarımlardır. Önemli olan evlenecek olan çiftin kendilerine en iyi hitap eden modeli seçmeleridir. Unutulmaması gereken en önemli detay düğün gününün özel olduğudur. Bu yüzden hatıralarda kalacak minik detaylar her zaman önemli olmuştur.

Related Posts