Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Düğünlerin teması her şeyden önce hayalleri süsleyen en öneli etkenlerdendir. Bu sebepten ötürü, düğün hazırlıklarında önce gelinlik, sonra düğün salonu ve tabi en önemli, heyecan dolu karar verme aşaması olan davetiyeler gelmektedir. Davetliler veya uzaktan izleyenler açısından küçük bir detay olarak görülse de çiftler için en anlamlı, uğraşısı dahi heyecan verici aşamalardan biridir. Tercih edilen detaylar ve ayrıntıların tamamı, çiftlerin istekleri doğrultusunda ilerlese de düğün konseptine uyumlu olması en doğru tercihtir.

Düğünün temasına uygun olmayan davetiyeler, alakasız durum gibi görülmesine ve özensiz davranılmış havası vermeye neden olabilir. Davetiyelerin siparişleri, düğüne 2 ya da 2.5 ay kala verilmesi gerekir. Bunun için zaman bulamayan çiftlere son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte, e- davetiye hizmeti veren siteler yardımcı olmaktadır. Büyük bir zaman kaybından kurtaran ve bilgisayar başında hazır olanı değil, hayalleri tasarlamayı gerçekleştiren bir olanaktır. Tercihler yapıldıktan sonra basım aşamaları hemen hemen 1 haftayı bulmaktadır.

Bu nedenle zaman kaybı yaşanmaması ve dağıtım sürecine de zaman verilmesi için erken teslim alınması gerekir. Son yıllarda davetiyelerin sunum şekilleri için davetliler bile heyecanlanır hale gelmiştir. Büyüleyici kutularda, mükemmel bir şekilde sunulan davetiyeleri almak için sabırsızlananlar dahi hiç şüphesiz ki vardır.

blank

Düğün konseptlerine göre davetiyeler nasıl olur?

Eğlence ağırlıklı, kokteyle yer verilmeyen düğün organizasyonları için, eğlenceli ve klasik davetiyeler tercih edilebilir. Üzerinde küçük dokunuşlar yapılarak sunulan davetiyelere, misafirlerin beğenmemesine yer verilmeyecek kadar sıra dışı ve güzel bir tasarım olabilir.

Örneğin;

– Şık bir kutu içerisinde davetiyenin yanında çikolata veya şeker eklemesi.
– Özenle bastırılmış resimli veya isimli poşetler içerisinde sunma.
– Davetiyeye ek olarak tercih edilen kartondan küçük el çantası.

Daha birçok seçeneğe göre durum farklılığı olabilir. Kır düğünlerine özel konseptlerde, en iyi şekilde farklı tasarımlara hakim, bahçe anımsatıcı, uğur böcekleri kelebekler, çiçek baskıları ve daha sınırsız bir çok seçeneği tercih etmek mümkündür. Sadece avangart işlemeli, ağır ve altın işlemeler olan davetiyelerin tercih edilmemesi daha uygundur. Plaj konseptlerinde, deniz kabukları, deniz yıldızları, tül detayları ile renklendirilebilir. Özellikle son trend tasarımlarda kullanılan kabartmalı baskılar, güpür detaylarının en ince şekilde işlenmiş hali, 1 sınıf baskı uygulaması ile gerçekleştirilen tasarımlar daha çok tercih edilmektedir.

Püsküllü, kumaşlarla kaplı davetiyeler, gelinlerin tercihleri sıralamasında ilklerde yer almaktadır. Profesyonel tasarımların bir araya getirilmesi, sedefler ve incilerle süslenmesi, çiftlerin ince detaylı olarak talep ve isteklerine göre değiştirilmesi mümkündür. Düğün organizasyonları planlanmadan önce, davetli listesinin hazır olması da, davetiye kapaklarında baskılı bir şekilde yer alması için büyük bir kolaylıktır. Özellikle davetiyenin kalitesini arttırmak için en etkili yöntemlerdendir. Düğün davetiyelerinde göze çarpan en büyük detaylar, aksesuarları ve kabartmaları olmaktadır. Minik ayrıntılar düğün davetiyelerinde mükemmel görünüme neden olabilir.

Son zamanların en gözde fikirleri bugünlerde her yerden karşımıza çıkmaktadır. örneğin özel olarak çiftlerin yada etkinlik yapacak değişik insanların birbirlerinden çok farklı tasarımlara imza attıklarını görüyoruz.

kimileri için yeni bir şey denemek çok sıra dışı olsa bizler her zaman yeni tasarımları günlük hayatta çokça gördüğümüz için planlanmış fikirleri sıradan gibi görebiliyoruz. konu hakkında bilgisi olmayan bazı insanların telefon ile yada bir mail ile özel bir şeyler yaptırmak istediklerini ve bunun nasıl yapılabileceğini soruyorlar.

öncelikle bu insanlara şunu söylemek en doğru olsa gerek özel tasarım yapılması için önceden bir fikir olması gerekir ve bu fikrin hayata dönüşmesi için de gerçekçi olması gerekir yani anlattım yapalım gibi bir şey olamaz zaten söz ile anlatılan bir nesneyi de tasarlamak mümkün değildir.. ve bu fikrin herhangi bir sosyal medya ya diğer bir yerden kopya edilmemiş olması tamamen kendi hayal gücünüzün bir eseri olması en doğrusudur.

Özel tasarımlı davetiyeler tasarlanır.

Nikah şekerleri bu konu altında değerlendirebilir.
Düğün öncesi yada sonrası bir etkinlik için uygulama hazırlanabilir.
Düğün günü masalarda yada direk davetlilere ulaşabilecek farklı ve ilginç şeyler yapılabilir.

Kısacası özel bir şey yapmak ve hazır olmayan bir ürünü tasarlatmak için belirli konularla sınırlı kalmak doğru değildir. bir resimli davetiye de özel tasarım olabilir çok sıradan olmayan yeni bir buluş yada etkinliğe farklılık katacak yeni bir gösteri de özel bir tasarım olarak düşünülebilir.

Firmaların her zaman ellerinin altında bulundurdukları gözde tasarımcıları mevcuttur. bunlar yapılacak olan yeni tasarımlar için en gözde malzemeleri nasıl birleştireceklerini çok iyi bilmektedirler.

Online Davetiye Nasıl Hazırlanır?

Toplu etkinliklerin, iş yemeği, düğün nişan ve daha birçok organizasyon için davetlilerin çağrılması için birbirinden farklı tasarımları olan davetiyeler, son yıllarda teknolojinin ciddi anlamda ilerlemesi ve ilgi görmesi ile yerini farklı davet yöntemlerine bırakmıştır. Bir kaç yıldır devasa boyutta kullanıcısı ve tercih eden sayısında artış görülen e- davetiyeler, pek çok yerde birçok kişi tarafından yoğunlukta tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle yoğun anlam yüklü olan davetiyelerin, internet ortamında dahi, farklı tasarımlarla davetlilere en iyi görsellere sahip olarak ulaşmasına olanak tanınmıştır.

– Klasik tasarımlı davetiyeler,
– Avangart ve ağır görünümlü tasarımlar,
– Modern görünüşe sahip farklı tasarımlara hakim modelleri
– Karikatürlü mizah içerikli ve 3 boyutlu görünen davetiyeler.

Online davetiyelerin seçeneklerinde de normal baskıda olduğu gibi üretilmesi mümkündür.

Kişilerin yoğun hazırlık çalışmaları sürerken birçok farklı alanda özellikler sunan modelleri, internet ortamı üzerinden hazırlamak, tercihe ve isteğe göre net bir şekilde uyarlamak, zaman kaybını kazanca dönüştürmek için oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir.

Online davetiyeler hangi sitelerden hazırlanabilir?

E- davetiye hizmeti sunan internet satış sitelerinden kolaylıkla temin edilerek çok kısa zamanda güvenle teslim imkânı sunulmuştur. Yoğun tempodan dolayı zaman kaybı yaşamak istemeyen bireyler için bulunmaz bir özellik ve fırsat olarak tercih edilmektedir. Kişiler evlerinde ve ya iş yerlerinde kolaylıkla kendi beklentilerine göre tasarım gerçekleştirebilir, o doğrultuda ücretlendirmeleri net ve otomatik bir şekilde görebilir. Bütçelerin zorlanmadan çeşitli indirimler yakalanarak sahip olunabileceği davetiyeler, e satış hizmeti sunan sitelerde çok daha hızlı bir süreç zamanlaması ile adrese kadar teslim edilmektedir.

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen sesli ve videolu davetiyeler dahi e- davetiyelerin satışını gerçekleştiren sitelerden temin edebilmek mümkündür. Herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, aksine daha zengin içerikleri en ince detaylarına kadar araştırıp o şekilde tercih etme imkânı sunulmaktadır. Kolay ödeme seçenekleri ile birçok alanda en sık tercih edilen yöntemler arasında yer almaya başlamıştır.

İnternet sitelerden davetiye nasıl satın alınır?

– Satış sitesinden katalog seçimi gerçekleştirilir.
– Davetiyelerin listeleri, ücretleri ile birlikte daha net ve sağlıklı olarak liste halinde görüntülenmektedir.
– Paket tavsiyeleri ve toplu alım ücretleri, davetiyelerin dış görünümlerine bütçeye göre daha kolay karar verilir.
– Sonraki aşamada davetiyelerin 100, 200, 300 lü gruplar halinde paketleri hangisi uygun geliyor ise tercih edilebilir.
– Tasarım aşamalarına gelindiğinde hazır şablon halindeki davet kelimelerinin tercihi veya farklı yaratıcılıklar ile kişilerin kendi özgün yazıları konumlandırılır.
– Yazı biçimi ve renginin dahi seçimine olanak tanıyan e- satış siteleri, zengin kategori seçimi ile birçok alanda tercih sunmaktadır.
– Kolay ödeme seçeneklerinin kişilere uygun olanı tercih edildikten ve gerçekleştikten sonra, aşamalar tamamlanarak teslim tarihinde adrese gelen görevlilerden teslim alınabilir.

Related Posts