Özel Siparişlere Uygun Davetiye Modelleri Nelerdir

Trendi kendi oluşturmak isteyen çiftlere özel, birbirinden farklı davetiyelerin tercih edilmesi için kafalarında belirli seçeneklerin oluşturulması gerekir. Her kalıba sığacak farklı tasarım davetiyeleri, Türkiye’nin her yerinden tek tıklama hareketi ile sipariş verebilmek mümkündür. Her davetiye modelinde farklı özeni gösterip, sıra dışı tasarımları kişiler tamamen kendilerine özel ve hiç bir yerde olmayan modeller ile baskı yaptırabilir.

Özel Sipariş yerine geçen bu gibi durumlarda detaylı olarak her noktanın nasıl istendiğine dair ayrıntıları iyi bir şekilde anlatılmalıdır.
Son yıllarda mükemmel görünüme sahip birçok farklı model, düğünlerin davetinde misafirleri heyecanlandırmaktadır. Sunumları ve görsellerinde çok değişen tasarımlar, uzun zamandır davetiye alamayanlar şaşkınlık yaratacak sürpriz yerine geçebilir. Yazı tipleri, yerleşim örnekleri olarak birçok konuda kısım kısım her detayı çiftler kendi isteklerine göre tasarlayabilir.

Özel sipariş nasıl verilir ve Kaç Gün Önceden Verilmelidir.

E-davetiyelerin satışlarını gerçekleştiren sitelerden de kolaylıkla özel sipariş verilebilir. İstenen detayları ve bilgilendirmeleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra, sorun her şekilde çözüme ulaştırılabilir.

Özellikle kusursuz davetiyeler isteyen çiftler için detayların nasıl olması gerektiğine karar verdikten sonra, sipariş oluşturmaları, daha iyi sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır. Özel siparişlere uygun davetiyeler genellikle sıra dışı ve kişilerin her yerde bulamadıkları tasarımlara hakim olmaktadır. Sipariş formlarının içeriğinde doldurulması gereken alanlar genel olarak;

– Beğenilen bir model var ise, sipariş kodları geçilir ve ya örneklendirmeye model üzerinden yapılması için teşvik edilir.

– Davetiye başlığında yer alacak olan başta gelin ismi olmak üzere sonra damat adı.

– En önemli aşamalardan biri olan davetiye fontu yani, davetlilerin okuduğu davet metni. İyi seçim gerçekleştirilip, düğün konseptine en uygun olan metin oluşturulması gerekir. Sitelerden hazır halde sunulan metinlerin beğenilen ve en sık kullanılanları tercih edilebilir.

– Gelin adı hizasında alt kısımda yer alacak olan ailelerin isimlerinin nasıl görünmesi isteniyorsa o şekilde yazımı. Sadece soy isim olarak da tercih edilebilir, anne baba adı halinde de yazılabilir. Aynı şekilde damadın ailesinin yazımı.

– Düğünün gerçekleşeceği tarihin gün, ay ve yıl şeklinde yazımı.
– Düğün töreninin başlamadan yarım saat önce hazırlıklı olarak gelmeleri için net saati.
– Düğünün gerçekleşeceği mekânın net ve açık adresinin kısa bir şekilde yazılışı.
– Mekân adı. (Mekan adı en önemli unsurlardır. bunun yazılması mecburidir. mekan adı olmadan sadec adres ile düğün yerini bulmak imkansızdır.)

– Davetlilere özel eklenmesi istenen uyarılar. yada servis araç girişi gibi unsurların bildirilmesi

Özel siparişlerde fiyat farkı var mı?

Taleplere göre değişiklik gösteren ek ücretler yansıyabilir. Davetiyelerin fiyatları, 100 adet üzerinden değerlendirilirken, ek olarak tercih edilen aksesuarlar, tasarımlar ve kullanılması istenen malzemelerin kalitesine göre doğal olarak değişiklik göstermektedir. Kimsede olmayan, şu ana kadar hiç bir yerde kullanılmayan,

sıra dışı ve çok özel tasarımlara sahip olmak için, kesenin ağzını biraz açmak gerekebilir. Sadece kişiye özel tasarımların, sipariş anında değil uygun görülen ve malzemelerin değerlendirmesi, yapımı tamamen gerçekleştikten sonra uygun fiyat seçenekleri ödeme gerçekleştirilmesi için kişilere sunulur.

Kısaca özetlemek istersek özel tasarım her hali ile normal katalog ürünlerinden farklıdırlar bunlar zaman zaman çok kaliteli ve yüksek fiyatlara çıkabilecekleri gibi zaman zamanda uygun bir fiyat ile gerçekleşebilirler. bunların fiyatlarını etkileyen dış görünüş yada tasarım şekli değil kullanılan kağıt kalitesi ve üzerinde yapılan işçilik kısımlarıdır.

asıl olarak kağıt kaliteleri ve baskı teknikleri fiyatları etkileyen en önemli aktörlerdir. örneğin sıcak yaldız veya gofraj baskı ile normal ofset baskı arasında uçurum kadar fiyat farkları olabilir. sıcak yaldızlar daha çok kalın gramajlı veya sıvamalı kağıtlar üzerinde tercih edilmektedir

Günlerdir üzerinde çalıştığımız özel tasarım bir nikah şekeri modelimizin bu günlere gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğini size kısaca anlatmak istiyorum

İlk önce bize çok sürpriz olan bu işi Almanya da yaşayan bir müşterimizin referansı sonucu bizi kendi arkadaşlarına tavsiye etmesi sonucu hazırladığımızı söylemek isterim

Özel Tasarımlar ve El Emeği Ürünler

Modelimiz ahşap üzerinde lazer kesim veya oyma işçiliği sonucunda hazırladığımız bir nikah şekeri tasarımı üzerine gerçekleşti tasarım aşaması ve ilk fikir olarak ortaya attığımız bu ürünü komple kurdele ve otları ile birlikte renkleri üzerinde bizler çalışma yaptık hatta altında bulunan ahşabı bile özenle keserek hazırladık.

Ahşap üzerinde bulunan isimleri lazer kesme makinası ile önceden kesmek istedik ama daha sonra bunun yanlış olduğunu görüp sıcaklık yöntemi ile yakarak şekillendirdik ve sonucunu da görünce bizde çok beğendik.

Ahşaplar hazırlandıktan sonra onların kenar oyuklarının renklerine uygun ot şeklinde ip ile fiyonk bağlaması yaparak onu şekillendirdik ve daha sonra üzerine tekrar değişik süslemeler yapmak istedik ama bunun ahşabı boğacağını düşündüğümüzden sadece otantik bir yaprak kullanmayı ve ortasına da güzel bir çiçek kullanarak süslemek istedik. kullanacağımız bütün malzemelerin renklerinin birbirleri ile çok uyumlu olmalarını sağlamak için önceden numune hazırlayıp resmini çekerek ön eleştiri için onu kendi ortak hesabımızda paylaşıp çalışan elemanlarımızın fikirlerini aldık

ve daha sonra onun hakkında fikirler üreterek nasıl bir otantik görüntü oluşturabiliriz renk uyumları birbirine nasıl daha yakın olabilir bu konu üzerine yoğunlaşarak gerekli olan malzemeleri toplayıp nikah şekeri hazırlanması kısmını yapan bayan ekibimize ulaştırıp yapılacak olan yeni tasarımları istedik ve sonunda hepimizin çok beğendiği bu nikah şekeri modelini ortaya çıkardık ayrıca bunun farklı renklerini de yine istek üzerine hazırladık.

Bütün nikah şekeri siparişlerinde bu işlemlerin birçoğunu gözden geçiriyoruz ve müşterimizin beğenmesi için bir kaç model hazırlayıp müşterimize gönderiyoruz. ve beğenilen model üzerinde imalat kısmı gerçekleşiyor. ayrıca son onayı müşteriden aldığımız için istediği tasarım dışında herhangi bir oynama ve renk değişimi yapamıyoruz.

Renklerin ve zevklerin kişiye göre değişebileceğini düşünürsek bizim çok beğendiğimiz bir görseli müşterimizin beğenmediğine birçok kez şahit olduk bizler tabi ki en iyisi ve en güzel olmasını her zaman isteriz bu yüzden de uyarı ve düzeltme fikirlerini sunuyoruz hatta bazen çok ileri gidip direk olarak tasarımın hoş olmadığını bu şekilde yapsak nasıl olur gibi ifadeler ile olaya müdahale ediyoruz ama sonuç olarak yine müşterimizin istediğini yaparak onun etkinliğinde onun istediği en güzel görselin olması için elimizden gelen özveri ile çalışma yapıyoruz.

Related Posts