Hiç bir doğum gününü kaçırmamış biri olarak bu özel günlerde neler yaşanıyor kimler geliyor ve en inanılmaz doğum günleri nasıl organize ediliyor bu konuda sizlere aktarabileceğim çok konu olmasına rağmen sizlere en kısa yoldan neler yapabilirsiniz ve kimlerden nasıl ilham alabilirsiniz onu anlatabilirim.

İlk olarak doğum günlerinde verilen hediyelerden başlayalım. kolaya kaçmak isteyenler hemen en yakınlarında ki bir mağazadan ve mağaza satış elemanının da yardımları neler alınabilir konusunda kısa bir konuşma sonrası aldıkları sıradan hediyeler gün geçtikçe çok sıradan olmaya başladığını görmekteyiz.

bir günlük mutluluk verebilecek bir hediye değilde onu sürekli olarak heyecanda tutacak olanlar tercih edilmelidir. örneğin mücevherler kadınlar için vazgeçilmez olabilir. ama bu bütün kadınları mutlu edemez yada her doğum gününde gelenek haline gelmiş bir parfümün herkes de aynı heyecanı uyandıracağını düşünemeyiz.

Mesela bir parfümü ben çok sıradan ve hiç düşünülmeden tercih edilmiş bir hediye olarak görmekteyim. çünkü herkesin rahatlıkla satın alabileceği yada istediği zaman bulabileceği bir hediye türüdür. oysa hediye alacağınız kişi çok yakın sevgiliniz ise onun çok sevdiği bir etkinlik için bilet almanız yada çok değer verdiği bir sohbet için katılımcı olarak ona özel yer ayırtmanız daha farklı bir heyecan verecektir.

Doğum Günü Neler Hediye Edilebilir

Yada çok sevdiğiniz birlikte gidebileceğiniz müzik ders kurs bileti şeklinde bir hediye alabilirsiniz. benim hayatımda almış olduğum en güzel doğum günü hediyesi çok beğenerek izlediğim bir sanatçının konserine ve hatta şehirler arası gidiş dönüş bileti dahil güzel bir hediye idi şuana kadar da ondan daha iyisi olduğunu da sanmıyorum ayrıca bunun bende çok ayrı bir hatırası var farklı bir tecrübe idi sıradan parfüm çanta cüzdan gibi basit öngörülebilir hediyelerden değildi bizim önceden düşünemediğimiz bir hatıra idi. bu belkide çok uzun bir zaman hatırlanacak ve kalbimizin bir köşesinde her zaman kalacaktır.

Yine bir gün ortak bir arkadaşımızın başına gelmiş gerçek bir hediye olayını size daha net bir örnek vermek için anlatmak istiyorum. bir keresinde çok yakın bir arkadaşından çok istediği Fransızca kursu için bir yıllık üyelik hediyesi almıştı belki de bu onun için çok güzel bir hediye olmuş bir yıl boyunca derse her gittiğinde onu hatırlayacak belkide ileri de o dili öğrenip iyi bir iş sahibi olduğunda bunu o doğum günü hediyesine borçlu olduğunu düşecek ve asıl da o zaman daha çok manevi bir değere sahip olacaktır.

Sevgililerin verdikleri hediyeler diğer hediyelerden farklı olabilir. onlar daha sıcak kanlı ileriye dönük de saklanabilecek değer arz eden hediyeleri tercih ederler.

Doğum günlerinde iş arkadaşı, yakın arkadaş, sevgili, aile bireyleri için hepsine farklı hediyeler gerekir. çok yakın dostlukların olmadığı bir doğum günü için mücevher vermek doğru olmadığı gibi evlenmek üzere olan bir sevgilisine de çok değersiz sıradan bir hediye vermek de doğru bir tercih olmayacaktır.

Hediyelerde önemli olan manevi değerinin olması maddi olarak görülmemelidir. maddi olarak çok değerli bir hediye sizi yansıtmadıktan sonra pek bir değeri olmayacaktır. böyle zamanlarda her zaman karşınızdaki insanı mutlu edecek bir hediye olmalıdır

Related Posts