Resimli Davetiyelerde Resim Çözünürlüğü Nasıl Olmalıdır?

Davetiyelerde farklılık yaratmak isteyen kişilere çok özel tasarımlar gerçekleştirmek son yıllarda daha basit şekillerde mümkün olmaktadır. Özellikle gelin ve damatların istek, taleplerine en iyi şekilde cevabı veren e- davetiye mağazaları, her alanda başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Sadece kusursuz tasarımlara yer vermek için değil, birbirinden farklı ve sıra dışı modeller ile davetlileri şaşkına çevirmek için son yıllarda ciddi ölçüde kolları sıvayıp, çalışma gerçekleştirmektedirler.

Sürekli olarak yenilik peşinde olan baskı teknolojileri ile ilgilenen sektörlerde, her geçen gün farklı bir model ile karşı karşıya gelmek mümkündür. Sıra dışı pek çok modele yer veren tasarımların göze hitap ediş şekilleri de farklıdır. Düğünlerin gerçekleşeceği alanlar, gelin ve damatların davetlilere karşı yaklaşım ve anlatım dillerine göre sınırsız sayıda değişiklik mümkündür. Son yıllarda ciddi oranda artış gösteren davetiyeler arasında yer alan resimli modeller, çiftlerin en özel zamanlarında çektirdikleri ve her davet ettikleri bireylere anı olarak bırakmak istedikleri hem davetiyenin oluşu hem de kendi fotoğraflarının yer alışı ile çok farklı görünüme sahip olmaktadır.

Resimlerde kalite kaybı olmadan davetiyelere uygulanması gereken çözünürlük nedir?

Elinde yüksek çözünürlük kalitesine sahip fotoğrafı olan çiftler, daha şanslı ve görünüm boyutunun küçüleceğinden dolayı daha net ve HD görüntü kalitesine sahiptir. Fotoğrafların boyutundan daha büyük baskıya sahip davetiyelerde, çözünürlük ile ilgili sorunlar çıkmaması ve görüntü kalitesinde kayıp yaşanmaması için, piksel görünürlük ve detaylandırma çalışmaları gerçekleştirilir. Her açıdan kusursuz görünüme sahip olan davetiyelerin basımı mümkündür. Piksellerden oluşan ölçüleri hesaplamak çok basittir Bilgisayar ortamında ise, küçük olan fotoğrafların boyutlarını yakınlaştırarak görüntü kalitesinde düşüş yaşanıp yaşanmadığına bakılması gerekir.

Standart çözünürlüğü ve boyuta sahip fotoğraflar davetiyelerde çok daha net bir görünüme sahip ve şık duracaktır. Standart boyutlarda net çözünürlük görüntüsüne sahip fotoğraflarda, 14×20 ölçülerinde görünüm özelliği çok daha net ve başarılı durmaktadır. Ekonomik boydaki davetiyelerde ise, çözünürlük daha net ve şık görünmektedir. Davetlilerin belki de ömür boyu saklayacakları en güzel anılardan, kayda değer, saklanmaya ve sergilenmeye en müsait olan davetiyeler arasındadır. Yaygın olarak tercih edilmesinin yanı sıra, birçok farklı tasarımlara sahip davetiyeleri seçmek mümkündür.

Çözünürlüğe resimli davetiyelerin göre fiyatlarında değişiklik olur mu?

Gelin ve damatların özel olarak fotoğrafın kalitesini bozmadan küçültme veya büyültme işlemleri gerçekleştirebilecekleri online uygulamalar bulunmaktadır. Bu programlardan yararlanabilirler. Davetiyelerin boyutlarında devasa büyüklük veya olması gerekenin dışında farklı bir boyut istendiği takdirde standart çözünürlük ebatları farklılık gösterebilir. Diğer etkenlerde, standart veya daha büyük görünüme sahip davetiyelerde net olarak görüntü kalitesi elde edilebilir. Bu gibi durumlarda, fiyat farklılığı boyutlara göre değişiklik göstermektedir.

Sadece bireylerin kendi fotoğrafları değil, herhangi beğenilen bir resim de davetiyelerde baskı alması için örnek olarak sunulabilir. Fiyatlar, özel fotoğraf veya farklı bağımsız tercih edilen resimlerde değişiklik göstermemektedir. Ebatları ve çözünürlüğü farklı görünümlerde, kaliteli duruş sergileyen modelleri, en iyi şekilde baskıya almak mümkündür.

Fotoğraflar Nerede Çekilmeli ve Nasıl Kontrol Edilmeli

Fotoğraflarınızı genel olarak gün ışında dışarıda yada bir stüdyoda çektirebilirsiniz. ev ve mekan içerisinde olan fotoğraflarda ışıklandırma çok iyi olduğu zaman herhangi bir sorun yaşanmamaktadır

Gelin ve Damat fotoğrafları kullanılarak hazırlanmış olan davetiyeler diğer davetiyelere göre daha çok hatıra olarak saklanmadır. bunların önemi daha fazla olduğu için çiftler ve tasarımı yapan firmalarda bu tür işlere daha çok önem vermektedirler. resimlerin çekilmesi için ayrı bir özen gösterilmektedir. özel tasarım stüdyolar yada doğal bir ortamda sıradan bir hatıra şeklinde çekilmiş olan fotoğraflar kullanılmaktadır. resimlerin görsel açıdan kalitesi de oldukça önemlidir. soluk ve özensiz çekilmiş bir resim davetiye kartı üzerinde baskı kalitesi de iyi olmayacağı için bizler de bunu pek tercih etmiyoruz.

Related Posts