En Güzel Yaşanacak Olan Mutlu Zamanlar

Düğün zaman gelip çattığı zaman herkesi bir tatlı heyecan sarar bazen bu heyecanlar ufak tefek kargaşalara dönüşebilir. aileler arasında tatsızlıkların oluşmasına neden olabilir. böyle zamanlarda herkese düşen görev sakin olmak ve birbirleri düşüncelerine saygı göstermek

Yada Evlilik öncesi stres içerisinde olan çiftler için en önemli sorunlardan bir tanesi de gelinlik seçimi ve davetiye tasarımıdır. bu meselelerde çiftler çok kararsız kalmakla beraber kendileri için neyin uygun olduğunu bir başkasına ve diğer aile bireylerine sorarak sonuca varmak istiyorlar. bu yöntem aslında onların seçim yapmalarını zorlaştırıyor ve kendi başlarına karar verme duygularını ortadan kaldırıyor.

oysa çiftler bu şekilde hazırlıkları sadece kendileri gelmeleri ve yanlarında çok kalabalık kişiler ile yola çıkmamalıdırlar. çünkü bu kişiler onların kafalarını karıştıracak ve onlara pek yardımcı olmayacaklar asla çiftlerin kendi tercihlerini kendi başlarına karar vermelerini tavsiye ediyor ve kendilerin gelinlik damatlık gibi konularda ön araştırma yapmalarını sosyal medya tv dergi gibi sosyal ortamlardan kendileri için neyin ne şekilde uygun olduğunu araştırarak üstlerine en yakışacak tasarımları tercih etmeleri en doğru bir seçim yöntemi olacaktır.

Gelinlik Seçimi

Gelinlik bir gelinin hayalini süsleyecek bir unsur olduğu için gelin adayları bu konularda çok hassas olmaktadırlar. damatlık ve diğer davetiye nikah şekeri gibi ihtiyaçlarda önemli olsa bile bunlar bir gelinin gelinliği kadar önemli değildir. davetiye konusu tamamen sonradan düğün temasına uygun renklerde ayarlanabilir düğün dönemine göre de değişebilir. kış düğünü ile yaz düğünü arasında renk farkları olabilir.

Davetiye genel olarak çiftlerin ikisinin birlikte fikirleri sonucu ortaya çıkabilecek ön çalışmalar sonucu şekillenen kağıt üzerinde yapılmış tasarımlar ve dizanynlar ile düğün bilgilerin birlikte şekillenmesi ve tasarlanmasına denir.

Nikah şekeri ise daha çok çiftlerin ve onların etkinliğine gelecek olan misafirleri memnun etmek için yada onların düğünden kendilerine bir hatıra olarak saklanabilecek biblo tarzı yada şişe parfüm gibi vitrin süsü olarak daha sonra kullanılabilecek malzemelerin hazırlanması ile oluşmaktadır

Düğün günü Yaşanan Stresli Günler

Düğün günü çiftlerin streslerini üzerinden atacak en büyük yardımcıları onların düğün öncesi kendilerine yük olacak büyük işleri organizasyon firmalarına devretmeleri ve kendilerini organizasyon tanıtımı ve özel ihtiyaçlarını gidermekle meşgul olmaları düğün zamanı aksaklıkları büyük oranla azaltmış olacaktır

En büyük aksaklık en özel gecede organizasyon ile ilgili yada diğer bir etkinliğin gecikmesi yada o bölümde çıkacak bir sorunun davetlileri mutsuz etmesi olabilir.

hepimizin bildiği gibi davetliler düğüne geldikleri zaman muhakkak kendilerini rahat hissettirmek isterler yada kendileri için ayrılmış masalarda sorunsuz bir şekilde eğlencelerini sürdürmek isterler. eğer burada çıkacak bir aksaklık düğün sahiplerini olumsuz etkileyecek ve buda gecenin kötü gitmesine neden olacaktır.

Düğün günü mekanda müzik, pasta, orkestra mekan günü yağmur yada yerlerde çıkacak bir aksilik bütün düğün gününü ziyan etmektedir. ayrıca çiftlerin de mekan sahibinin de bunun için yapacak çok fazla bir şeyi yoktur. çünkü son günü çıkacak bir aksiliği hiç kimse tahmin edemez bunların başımıza gelmemesi için önceden organizasyon firması ile anlaşılmalı ve gerekli bütün çalışmaların düğün öncesi hazır olduğundan emin olacak şekilde düğün gecesine gidilmeli

Organizasyon firmaları bu gibi durumlarda önceden tecrübeli oldukları için gerekli tedbirleri almaktadırlar ve her zaman da kendilerine yedek personel bulundurmaktadırlar. yedek bir personelin olması ve düğün günü mekana gidilerek gerekli çalışmaların yapılması ve hazırlıkların tamamlanması da düğün de çıkacak engelleri ortadan kaldırmaktadır.

Düğün Yemeği Hazırlanması

Yemek ise menünün kontrol edilmesi yada içeceklerin kontrol edilip mekana getirilmesi ayrıca orkestra ve müzik gibi ekipmanların çalışma durumlarının kontrol edilmesi ve müzisyenlerin o gece mekana geleceklerinden emin olunması gerekir. zamanında yapılmamış ve gerekli tedbirleri alınmamış olan bir organizasyonun aksayabileceğini unutmayınız. bunlar her çiftin başına gelebilecek durumlar bunları göz ardı etmemek gerekir.

Yaşanmış sorunları tecrübe ettiğimizden dolayı yeni oluşabilecek sorunlardan da haberimiz vardır. her zaman prensip olarak günler öncesinden hazırlıkların yapılarak herkese güvenip son gün mekana giderek sürpriz yaşayan çiftlerden olmamanız için düğün günü her türlü yapacağınız etkinliği kontrol etmenizi ve hepsini gözden geçirmenizi rica ederiz.

Günlerdir hazırlık yapan çiftleri biliyoruz bunlara düğüne çok uzun zamanlara kala bile ön hazırlıklar için uğraşırlar organizasyon firmaları ile alakalı kişiler ayarlarlar , düğün fotoğrafçılarını gezip kendileri için en iyisini bulmaya çalışırlar yada düğün de yemek kokteyl tarzı bir etkinlik var ise bunun için menü ayarlaması yaparlar.

Hiç kimse ama hiç kimse bütün bu yapılacakların hepsini’nin üstesinden gelmeleri imkansızdır. biz herşeyi yaparız hiçbir yere para kaptırmayız gibi söylendiler ile yola çıkılarak düğün günü çok daha fazla masrafa giren insanları gördük hiç kimsenin elinden bütün işler gelmez . içlerinden birinin bile aksaması onların bütün morelini bozar ve keyfini altüst eder ve hatta düğün günü bütün neşesini kaçırır. karşılaşabileceğiniz bütün sorunları bilmeniz gereklidir. çünkü bizim başımıza gelmez diyerek yapılacak olanları sıkı yönetim altına almazsanız onlardan biri muhakkak sizi de bulacaktır

Related Posts