Düğün günü yaklaştığı zaman gelin adaylarında heyecan artmaya başlar. artık yavaş yavaş bütün işlemler yavaşlamış yapılması gereken hazırlıklar neredeyse bitmiş gibidir. yalnız bitmeyen tek şey heyecandır.

heyecan doruk noktasına ulaştığı şu günlerde gelin adayları gelinliklerini üzerine son kez giyerler ve gelinliklerine ilave aksesuarlarla süslemek isterler.

Gelinliği tamamlayan bu aksesuarlar gelin buketi, saç aksesuarları ( şapka, duvak, taç, saç tokası ) eldiven ve ayakkabı gibi tüm detaylarına kadar tamamlamak isterler. düğün gecesi hiç bir şeyin eksik olmaması lazım sahneye gelinin çıktığı zaman davetlilerin bütün dikkati gelininin şıklığı ve zarafetinde olmalı bizde şimdi gelinliğinizi tamamlayacağınız ufak tefek aksesuarlardan bahsetmek istiyoruz.

 Gelin Duvağı

Gelinliğin olmazsa olması duvaktır duvak gelinliği tamamlayan aksesuarlardan olup seçmesi de en zor olan duvak modelidir. saç modelinize uygun olması ve birde gelinliğin tarzına da uygun olması gerekmektedir. gelin duvağı kısa boylu olanlar için biraz uzun uzun boylu olanlar içinde kısa olmalıdır.

dantel, çiçek, tül üzerinde desenli modeller de gelinliğe göre tercih edilmeli. duvak seçmek oldukça zordur. bunu zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım alarak seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

yada gelinlik tasarımını yapan modelistlerden de yardım isteyebilirsiniz gelinliğinizi sizin için uygun gören tasarımcınız duvak konusunda da en iyi yardımcınız olacaktır.

gelinlik duvağı zor bir seçim olduğu için bu konuda sizin kendi zevkinizin de önemi vardır. bence biraz da kendi zevkinize bakın aynanın karşısında kendinizi mutlu görüyorsanız doğru seçim yapmışınız demektir.

Gelin Çiçeği Yada Gelin Buketi

Gelin çiçeği gelinin yanında her zaman bulunması gereken bir tamamlayıcı aksesuardır. fotoğraf çekimlerinde çok işinize yarayacaktır. Gelin buketi gerçek çiçeklerden oluştuğu gibi kurutulmuş çiçeklerden de oluşmaktadır.

gelin çiçeğini düğünden sonra kurutup hatıra olarak da saklayabilirsiniz. zaten düğün fotoğraflarında çok işinize yarayacak olan bir aksesuar olduğu için uzun süre sizin yanınızdan ayrılmayacaktır. sizinle birlikte bütün gün gelin çiçeği de koşturacaktır.

gelin buketini eğer isterseniz sizden sonra bekar olan gelin adayı arkadaşınıza ona ilham olması içinde verebilirsiniz.

Ayakkabı ve Eldiven

Son zamanlara gelin ayakkabıları üzerinde kişisel çizimler kullanılmaya başlandı. gelinliğin dantelleri ile süslenen ayakkabılar eli çizimleri ilde renklendirilmeye başlandı.

ayakkabı rengini nasıl seçerseniz seçin ama düğün günü rahat edebileceğiniz bir modeli tercih etmenizi öneririz. uzun topuklu ayakkabılardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. çünkü düğün gecesi en ufak bir ayrıntı sizi üzebilir. ve canınızın sıkılmasına neden olabilir. gelin adaylarına genellikle dolgu topuklu ayakkabılar tavsiye ediyoruz.

romantik bir tarzınız olsun diyorsanız gelinliğin tamamlayıcısı olarak dantellerle birleştirilmiş işlemeli bir eldiven de tercih edebilirsiniz. eldivenlerde gelinliğinizi tamamlayacak olan aksesuarlardan biri olduğu için onun gelinlik ve ayakkabılarla uyumlu olmasına dikkat etmenizi öneririz

Saç Modelinizi Tamamlayacak Aksesuarlar

Duvak kullanmak istemiyorsunuz ve kuaförünüzün yaptığı saç modeline güveniyorsanız bunu ufak tefek aksesuarlarla süsleyebilirsiniz düğün konseptine uygun çiçekli toka veya gelinliğinize uygun dantel işlemeli bir aksesuar yada gelin buketine uygun bir tül şapka ile şekillendirebilirsiniz.

saç üzerinde gerçek yada kurutulmuş çiçekler ile hazırlanan taç doğal bir hava verebilir. ve kır düğünü için de gayet güzel görünmenizi sağlayabilir. yada ağır bir düğün yapıyorsanız taşlı toka, inci gibi tamamlayıcı aksesuar seçenekleri de kullanılabilir.

Gelinliği tamamlayacak olan aksesuarlar ve olmazsa olmazları sizler için sıraladık bundan sonraki seçim sizin kararınız. neleri kullanacağınız ve nelerin gereksiz olduğuna siz karar vereceksiniz. güzel bir seçim yapmak sizin elinizde her zaman olduğu gibi kendinize güvenin ve size yakışanı seçin. kolay gelsin diyelim.

Related Posts